Normalleşme adımlarına TBMM uymadı: Ziyaretçi yasağı uzatıldı

Koronavirüsle mücadele için alınan birçok yasak normalleşme kapsamında kaldırıldı. Kreş ve bakım evleri dahil birçok iş yeri 1 Haziran’da açılacak. TBMM ise salgın nedeniyle daha önce aldığı ziyaretçi yasağını 30 Haziran’a kadar uzattı.


TBMM’de yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında uygulanan ziyaretçi yasağı 1-30 Haziran tarihleri arasında devam edecek. TBMM Genel Kurulu ayrıca dün de toplanamadı.

HAZİRAN SONUNA KADAR ZİYARET YOK


TBMM yerleşkesine, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında getirilen ziyaretçi yasağının, 30 Haziran tarihine kadar uzatıldığı bildirildi. TBMM Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, TBMM yerleşkesi ve eklentilerine 1-30 Haziran 2020 tarihlerinde ziyaretçi kabul edilmeyecek.

GENEL KURUL DA TOPLANAMADI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, Başkanlık Divanı teşekkül etmediği için toplanamadı. Meclis Başkanvekili Levent Gök, denetim konuları ve kanun teklifleri ile komisyonlardan gelen diğer işleri sırasıyla görüşmek için 2 Haziran 2020 Salı günü saat 15.00’te toplanmak üzere birleşimi kapattı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ