Netflix'ten Türkiyeli kullanıcılara kötü haber

Online dizi ve film platformlarının en popüleri olan Netflix, yapımlarıyla her yıl kullanıcı sayısını artırarak yoluna devam ediyor.
Şirket, yeni abone kazanmayı artırmak için yeni abonelere ilk ay ücretsiz hizmet sunuyordu. Bu ilk ay bedava kampanyası, bazı kullanıcılar tarafından istismar ediliyordu. Ücretsiz abonelik sonrası yeni abonelik alarak izlemeye devam ediliyordu.


Netflix, Türkiye için ilk ay ücretsiz uygulamasına son verdi.

Webtekno'nun haberine göre Netflix’e üye olmak isteyenler, yayın platformunu denemek için ilk ay para ödemeden platformu kullanabiliyorlardı. Bir ayın sonunda üyeliğe devam etmek isteyenler, aylık üyelik ücretini ödeyerek Netflix'i kullanmaya devam ediyorlardı. Ancak bu uygulama sona erdi.

Netflix, ücretsiz bir ay kullanım uygulamasını sona erdirildiğini açıkladı. Şirketi bu yönde bir karar almaya iten sürecin, kullanıcıların sürekli yeni hesap açıp bu hesaplara ödeme yöntemi olarak sanal kartlar tanımlamaları ihtimalinin olabileceğini belirtiliyor.

Alınan kararın ardından Netflix Türkiye Sözcüsü, “Netflix olarak Türkiye’de yeni üyeler kazanmak ve onlara harika bir Netflix deneyimi sunmak için farklı kampanyalar planlıyoruz” şeklinde bir açıklamada bulundu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ