“Nadira’nın sigortasını yaptınız mı” sorusuna Şirin Ünal’dan beddualı cevap

AKP’li Şirin Ünal, evinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Nadira Kadirova’nın “Sigortalı olup olmadığı” sorusuna bedduayla karşılık verdi: “Allah bu tür acıları inşallah size de yaşatsın!”


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 2020 yılı bütçe teklifinin görüşüldüğü Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda, Nadira Kadirova gerilimi yaşandı. AKP’li Şirin Ünal’ın sigortasız çalıştırdığı ortaya çıkan Nadira Kadirova’nın şüpheli ölümüyle ilgili sorulara verdiği cevaplar dikkat çekti.
HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay, Ünal’ın katip üyesi olduğu komisyonda kadınların güvencesiz çalışmasından, ev işçilerinden, şiddete maruz kalan kadınlara ilişkin konuştu. Kemalbay, AKP’li Şirin Ünal’ın komisyonda divan başkanı olarak bulunmasına tepki gösterdi. “İçinde bulunduğumuz bu Bütçe Komisyonunda Divan Başkanlığı’nda evinde sigortasız işçi çalıştıran ve evinde şüpheli bir şekilde ölüm yaşanan bir Divan Başkanımız var” dedi.

ŞİZOFREN TEŞHİSİ KOYDU!

Şirin Ünal ise, kişilik haklarına “saldırı” olduğunu savundu. “Şu anda soruşturma devam ediyor. Milletvekili dokunulmazlığını bir kenara bırakarak hem polise hem de savcımıza ifadelerimizi verdik. Bana gelen bilgilere göre tamamen bir intihar. İntihar olayı şizofrenlik belirtisi… Şizofrenlik belirtileri vardı” diye kendini savundu.

Ünal’ın konuşması ardından HDP’li Kemalbay, Nadira Kadirova’nın sigortalı olup olmadığını sordu. AKP’li Ünal ise sigorta sorusuna şu cevabı verdi: “Ben şunu söylemek istiyorum: Allah bu tür acıları inşallah size de yaşatsın, size de bu tür şeyler versin diyorum.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ