Müfid Yüksel gece yarısı apar topar gözaltına alındı

Hükumete yönelik muhalif söylemleri ile dikkat çeken Yazar Müfit Yüksel gece yarısı evinden apar topar gözaltına alındı. Yüksel, yaptığı paylaşımda gözaltına alınma nedeni ile ilgili kendisine bilgi verilmediğinin altını çizdi.


Yeni Şafak gazetesi eski yazarı Araştırmacı-yazar Müfid Yüksel, kendi Twitter hesabından takipçilerine yaptığı açıklamada, gece saatlerinde gözaltına alındığını duyurdu.

APAR TOPAR KARAKOLA GÖTÜRÜLDÜ


Yazar Müfid Yüksel, Twitter hesabından gece saatlerinde paylaştığı gönderide “Gece yarısı polisler evime geldi. Ortada bir neden de belirtilmeden apar topar karakola götürülüyorum. İlk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum. Muhtemelen İYİ Partinin aleyhimde açtığı dava” yazarak durumu takipçilerine duyurdu.

“MERAK ETMEYİN” MESAJI

Yüksel, sosyal medyadan yaptığı gözaltı haberinden birkaç saat sonra yine bir açıklama yaptı. Yüksel, Twitter hesabından “Merak etmeyin. Kenan Evren’in zindanlarında 5 ay kaldım” mesajını paylaştı.

ERDOĞAN’IN DANIŞMANLIĞINI YAPMIŞTI

1964, Muş doğumlu olan Yüksel, ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden 1991’de mezun oldu. Yüksek lisans çalışmalarını yine aynı bölümde yürüttü. 1995-2001 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde başkan danışmanı olarak görev yaptı. Makale ve çevirileri, 1987 yılında Zaman gazetesinde başlayarak İmza, Bilgi ve Düşünce vb çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ