Milli Piyango’da skandal bitmiyor: Son 3 çekilişte büyük ikramiyeler aynı ilçeye gitti

Süper Loto, Sayısal Loto ve On Numara’nın 25-29 Haziran tarihleri arasındaki büyük ikramiyelerinin tamamını Ankara’nın Çankaya ilçesinden çekilişe katılanlar kazandı.Demirören Grubu ve İtalyan ortaklarının işletim hakkını almasının ardından adı şaibelerle gündemden düşmeyen Milli Piyango İdaresinde (MP) yeni bir skandal ortaya çıktı. MP İdaresinin düzenlediği, Süper Loto, Sayısal Loto ve On Numara çekilişlerinin 25-29 Haziran tarihleri arasındaki büyük ikramiyelerin tamamını Türkiye’nin tek bir ilçesinden çekilişe katılanlar oynayanlar kazandı.


3 ÇEKİLİŞİ AYNI İLÇE KAZANDI

Ankara’nın Çankaya ilçesinden çekilişe katılanların kazandığı 3 çekilişte toplam 16.7 milyon lira dağıtıldı. Süper Loto, Sayısal Loto ve On Numara çekilişlerinin 25-29 Haziran arasında büyük ikramiyeyi Ankara Çankaya’da oynayanlar kazandı. 3 çekilişte toplam 16.7 milyon lira kazanıldı.

AYRINTILI SORUŞTURULMALI

Konuyu gündeme taşıyan CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, “Milli Piyango çekilişlerinde artık süreklilik arz eden şaibe iddiaları, ayrıntılı bir şekilde soruşturulmalı. Milyonlarca vatandaşın parası ve umudu üzerinden yapılan çekilişte yetkililerin tavrı, Milli Piyango’ya olan güveni bir kez daha sarstı. Bakanlık sorduğumuz sorulara ne cevap verecek merakla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖZELLEŞTİRİLİP DEMİRÖRENLER’E VERİLDİ

Milli Piyango, Türkiye Varlık Fonu tarafından özelleştirilmiş, ihaleyi kazanan Sisal-Şans ortak girişiminde, Demirören Grubu’nun yüzde 51, İtalyan Sisal’ın ise yüzde 49 ortaklığı bulunuyor. Demirören Grubu daha önce de ABD’li Scientific Games ile İddaa ihalesini kazanmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ