Melih Gökçek ODTÜ'deki ağaç katliamıyla övündü

Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek, ODTÜ'de yaptığı ağaç katliamıyla övünerek, "4,5 KM'lik yolu bir gecede açarak büyükşehir belediyesi bir rekora daha imza attı" dedi.
Ankara’da ODTÜ ormanlarından yol geçirme projesi için üniversite rektörlüğü, Ankara Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokolün ardından gece yarısı dozer ve iş makineleriyle büyük bir ağaç kıyımı yapıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, bir gecede 4.5 kilometrelik yol açtıkları gerekçesiyle Twitter’da övündü.

Dün gece yarısı başlayan yol açma çalışmalarına 100 iş makinesi, 400 kamyon ve yüzlerce polis katıldı. Yol açma çalışması ODTÜ Aysel Sabuncu Yaşam Merkezi’nin bulunduğu bölgeden başlandı.Cumhuriyet’ten Ozan Çepni’ye konuşan ODTÜ Mezunlar Derneği Başkanı Seyhan Çamlıgüney “Bugün ilan etti Rektörlük saat 6’da ve Ankara’da ne kadar dozer varsa 5-6 yerden ODTÜ’ye girdi. Talan başladı. Bizimle konuştukları gibi 40-50 metre değil, büyük bir alan yok ediyor. Hukuksuzlukla karşı karlıyayız. ODTÜ’ye ait tapu bizim üzerimizde ama bir gece ansızın girdiler. Arazimizi işgal ediyorlar. Korkunç bir toz bulutu, araçlar canavar gibi çalışıyor ve yüzlerce polis burada”diye konuştu.Polislerin araziye yaklaştırmadığını belirten Çamlıgüney, “Polis yolda durmaya bile izin vermiyor. Bu kadar polisin yığılması, durulması mümkün değil. Buna karşı tepki göstereceğiz ancak yakşamıyoruz bile. İş makinesine bile yaklaşamıyoruz. Akademik kartlarımızla bile yakşamıyoruz. Yürekler acısı. Elimizle tırnağımızla diktiğimiz ağaçları söküyorlar” dedi.


Melih Gökçek ise sabah saatlerinde attığı tweetlerle yıkımı savundu. Bir gecede bu kadar geniş bir arazide yol açtıkları için övünen Gökçek, paylaştığı kuşbakışı fotoğraflarla, yıkımı kendi sergilemiş oldu.

Gökçek’in paylaşımları şöyle:

Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ