Masözden sonra şimdi de hayalet memure skandalı

İstifa ettirilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in skandallarının ardı arkası kesilmiyor. Evinde çalıştırdığı Moldovalı masözden sonra Gökçek’in belediyede hayalet memura çalıştırdığı ortaya çıktı.


Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde geçmiş dönemdeki bankamatikçi çalışanlarla ilgili soruşturma yapıldı. Çalışmada hayalet bir memurenin çıkması dikkat çekti.

ÇALIŞTIĞI GÖZÜKTÜĞÜ BİRİMDE KİMSE TANIMIYOR


Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre Bilgi İşlem personeli olarak görünen Serpil Özcan adlı memure ile ilgili düzenlenen tutanakta, ”İşyerinde çalışır gözüktüğü ancak birimimizde kimse tarafından tanınmadığı, iş sorumluluğunu yerine getirmediği ve mesai saatlerinde de iş yerinde olmadığı anlaşılmış ve tutanak altına alınmıştır” denildi. Özcan’a “hayali görevlendirme” yaptığı öne sürülen personelle ilgili de tutanak tutuldu.

BELEDİYENİN MASÖZÜ GÖKÇEK’İN EVİNDE ÇIKMIŞTI

Ankara Büyükşehir’de, eski Başkan Melih Gökçek döneminde işe alınan Moldova uyruklu kadının başkanlık konutunda “masöz” olarak 3 bin 800 lira aylık maaşa bağlanması da tartışma konusu olmuştu. Belediye müfettişlerince Antanova için düzenlenen tutanakta, şu ifadelere yer verilmişti: “Ana Antanova isimli personelin 13.09.2012 tarihinde Anket A.Ş. bünyesinde SGK işe girişi yapılmıştır. 15.02.2018 tarihinde kanuni hakları ödenerek iş akdi fesh edilmiştir.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ