Mansur Yavaş: Yasal süre dolunca Togo Kuleleri’ni yıkacağız

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, çok konuşulan Sinan Aygün’ün Togo Kuleleri’yle ilgili yeni bir açıklama yaptı.


Hürriyet’ten Hande Fırat’a konuşan Yavaş, “TOGO olayı mahkemenin bozduğu bir iştir. Mahkeme bozmasaydı bizim TOGO diye bir derdimiz yoktu. Benim Sinan Aygün’le bir derdim yok. Mahkeme kararının uygulanacağını anlayınca bu tür yollara tevessül etti. Hukukun işleyip işlemediğini görmek istiyorum. 30 günlük süre dolduktan sonra orası ruhsatsız hale geliyor. Belediye Encümeni’ne ceza kesilmesi ve yıkım için başvuracağız.” ifadelerini kullandı.

MELİH GÖKÇEK’İN SAĞIR ODASI


Mansur Yavaş, belediye başkanlığı makamında bulunan ilginç bir ayrıntıyı da açıkladı. Gizli bir çıkıştan geçilerek ulaşılan bir ‘sağır oda’ olduğunu söyledi. Yavaş, “Makam odasının arkasında bir oda var. Düğmeye basıyorsunuz filmlerdeki gibi açılan kapı yapılmış. İçeride bir oda var, oradan lavaboya geçiyorsunuz. Sol tarafta da ikinci bir oda var, tamamen kapalı, oradan da koridora gizli çıkış yapabiliyorsunuz. Ama iki odanın arasında bir tane odacık var. Bu odada ışık yok, elektrik düğmesi yok. Küçücük kutu gibi bir oda. Ses yalıtımlı bir oda. Bir belediye başkanının böyle odaya niye ihtiyacı olur?” diye sordu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ