Mansur Yavaş, rüşvet suçlamasından beraat etti

Yerel seçim öncesinde ‘sahte senet, rüşvet ve görevi kötüye kullanma’ suçlaması ile hakkında dava açılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş beraat etti.

Suçlamayı Sabah gazetesinin manşetinden ‘Yavaş, sahte senet ve iftiralarıyla hayatımı mahvetti’ sözleriyle yapan Necmettin Kesgin ise aranıyor.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimi sürecinde Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olan Mansur Yavaş hakkında avukatlık yaptığı dönemle ilgili ‘sahte senet, rüşvet ve görevi kötüye kullanma suçlaması’ ile dava açılmıştı.


SUÇLAMAYI YÖNELTEN KESGİN ARANIYOR 

O davada karar duruşması bugün yapıldı. Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tarafların avukatları katıldı. Yavaş’la ilgili suçlamanın gerçekle ilgisi olmadığı ortaya çıktı ve mahkeme Mansur Yavaş hakkında beraat kararı verdi.

Suçlamayı yapan ve iktidara yakın gazetelerde ‘saygın bir iş insanı’ olarak tanıtılan Necmettin Kesgin ise 6 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Kesgin aranıyor.

SABAH GAZETESİ, KUMPASI MANŞETE TAŞIMIŞTI

9 Mart 2019 tarihli Sabah gazetesinde Necmettin Kesgin’in Yavaş’la ilgili iddiaları “Mansur Yavaş sahte senetle hayatımı mahvetti” başlığıyla manşete taşınmıştı. Şaban Arslan imzalı haberde Yavaş’ın CHP, İYİ Parti ve HDP’nin Ankara adayı olduğu belirtilerek, “Mansur Yavaş’ın sahte senet skandalı’nın Türkiye’yi sarstığı vurgulanmıştı. Haberde ‘İşadamı Necmettin Kesgin skandalı SABAH’a anlattı’ denerek, Kesgin’in ağzından “Mansur Yavaş, sahte senet ve iftiralarıyla hayatımı mahvetti. Her şeyimi kaybettim” ifadeleri kullanılmıştı. A Haber’de ise “Yavaş’ın vurgunu ayağına dolandı” denilerek günler Mansur Yavaş’ın ‘saygın iş insanı Necmettin Kesgin’i dolandırdığı’ vurgulanmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ