Mahmut Ustaosmanoğlu son yolculuğuna uğurlandı

İsmailağa Cemaati’nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesi Fatih Camii’nde kılınan Cuma namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Mahmut Ustaosmanoğlu, tedavi gördüğü hastanede önceki gün 93 yaşında hayatını kaybetmişti.

Ustaosmanoğlu’nun naaşı Fatih Camii’nde kılınan Cuma namazının ardından mürşidi Ahıskalı Ali Haydar Efendi’nin yanına Edirnekapı Sakızağacı Mezarlığı’na defnedildi.


Cenazeye katılım yoğundu. Türkiye’nin bir çok bölgesinden cemaat mensuplarının Ustaosmanoğlu’nu uğurlamak için geldiği görüldü.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılanlar arasındaydı. Burada cemaate seslenen Erdoğan, “Bugün ilim, irfan ve hikmet sahibi bir önderimizi ebediyete yolcu ediyoruz. Hoca efendi hazretlerini 65-66 yıllarındayken Fatih İmam Hatip’te öğrenciyim, Cuma namazlarında genelde İsmailağa Camii’ne gelir orada kendisini dinlerdik, orada kendisiyle müşerref olurduk. Zaman zaman Yavuzselim Camii’nde sohbetlerinde bulunurduk.” dedi.

TARİKATIN YENİ LİDERİ HASAN KILIÇ

Cenazede konuşan Ahmet Ustaosmanoğlu, babası Mahmut Ustaosmanoğlu’nun, yerine geçecek isim için Hasan Kılıç’ı vasiyet ettiğini duyurdu. Hasan Kılıç, aynı zamanda Mahmut Ustaosmanoğlu’nun dünürüydü.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ