Leman dergisinin Damat Albayrak’lı kapağına erişim yasağı!

Türkiye’nin önde gelen mizah dergisi Leman’ın 22 Ocak tarihli Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’lı kapağına erişim yasağı getirildi.


AKP’nin ‘Çılgın Proje’ olarak duyurduğu Kanal İstanbul Projesi tartışmaları sırasında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, projenin gerçekleşeceği yerden arazi aldığı yönündeki iddialar başta Cumhuriyet gazetesi olmak üzere birçok ulusal medyada yer aldı.
Türkiye’nin sayılı mizah dergilerinden Leman ise bu iddiaları 22 Ocak’ta yayınlanan derginin kapağına taşıdı. Bakan Albayrak ile özdeşleşen “bakın burası çok önemli” sözleriyle mizahi bir eleştirinin yapılığı derginin kapağına İstanbul Anadolu 7’inci Sulh Ceza Hâkimliği tarafından 12.02.2020 tarihli kararıyla erişim yasa getirildi.
NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergâhında arazi aldığı 20 Ocak günü Cumhuriyet’te yer alan haberle ortaya çıktı. Albayrak, yaklaşık 13 dönümlük araziyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın projeyi duyurduğu 2011 yılından bir yıl sonra satın aldı. Halen tarla vasfında olan arazinin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kanal İstanbul için değişiklik yapılan planda “konut alanı” sınırları içinde kalması dikkat çekmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ