Kumpası banka görevlisi farketti

Suikastten sonra bir kişi Mevlüt Mert Altıntaş adına banka hesabı açmaya çalıştı.
Rus Büyükelçi Andrey Karlov'u öldüren El Nusracı Mevlüt Mert Altıntaş'ın hesaplarıyla ilgili Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından ayrı bir inceleme yapılıyor.

İnceleme dosyasından ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Suikastan sonra katil Mevlüt Mert Altıntaş adına bir bankada hesap açılmaya çalışıldığı ortaya çıktı. Banka görevlilerinin tetikçi Mevlüt Mert Altıntaş’ın adı ve TC numarası ile hesap açılmaya çalışıldığını farketmesi üzerine durumu Mali Suçları Araştırma Kurulu’na bildirdiği öğrenildi. Banka görevlilerinin durumu rapor etmesi, olayın kayıtlara geçmesi ve tutanak tutmaları sonrasında hesabı açmaya çalışan kişinin gözaltına alınmak zorunda kalındığı öğrenildi. 

BİRİ KUMPAS MI KURACAK

Altıntaş adına açılan hesaba birinin yüklü miktarda para yatıracağı ardından da bunun Hizmet Hareketi'ne yönelik bir kumpasa dönüştürülebileceği üzerinde duruluyor. 

Öte yandan konuyu araştırmak için Türkiye'de bulunan Rus uzman ekibi, kendi ülkelerindeki medyaya verdikleri demeçlerde, Türkiye'nin kendilerinden bilgi sakladığından şikayet ettiler. 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ