Kılıçdaroğlu saldırısında ilk gözaltı

CHP Kılıçdaroğlu'na saldırıyı gerçekleştirenlerden kimsenin dünden beri birinin bile yakalanmamasına tepki göstermişti. Bugün sabah saatlerinde ilk gözaltı haberi geldi. Gözaltına alınan kişilerin ifade işlemlerinin Çubuk'ta sürdüğü bildirildi.Hürriyet’in haberine göre soruşturma kapsamında foto-film ekiplerinin çektikleri ile sosyal medyadaki görüntüler incelemeye alındı. Grubu yönlendirip provoke eden, Kılıçdaroğlu’na direkt fiziki müdahalede bulunan 11 kişinin kimliği belirlendi. Bunlardan 6’sı gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında o yumruğu atan isim de var.


YUMRUK ATAN KİŞİ TESPİT EDİLDİ

Kılıçdaroğlu’na yumruk atan kişinin ise cenaze töreninin yapıldığı köyde yaşayan Osman Sarıgün olduğu tespit edildi. Şüphelilerin gözaltına alınması için birçok adrese baskın yapılırken, saldırıyla ilgili olarak terör kapsamında da soruşturma yürütüldüğü öğrenildi. Saldırı için Çubuk dışından gelenlerin olup olmadığı da inceleniyor.

VALİLİK: GEREKLİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINMIŞTIR

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, “CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik müessif protesto eyleminin önlenmesine yönelik gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır” denildi.

Ankara Başsavcısı Yüksel Kocaman da yaptığı açıklamada, soruşturma başlatıldığını, olayın terör bağlantısı ya da provokatif bir eylem olup olmadığının her yönüyle araştırıldığını söyledi.

KILIÇDAROĞLU’NUN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, sosyal medya hesabı üzerinden, CHP liderine yönelik saldırı ve linç girişimi ile ilgili olarak açıklama yaptı.
Çelik, “‪Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik alçakça saldırı nedeniyle başlatılan soruşturmayı Çubuk İlçe Jandarma Komutanlığında bizzat takip ediyorum. Bu alçaklığın hesabını soracağımıza emin olun… ” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ