KHK’lı öğretmen Acun Karadağ Sincan Cezaevi’nden çıktı

KHK ile meslekten ihraç edilen ve Yüksel Caddesi’nde “İşimizi geri istiyoruz” eylemi yapan öğretmen Acun Karadağ yargılandığı davadan gün içerisinde tahliye edildi. Karadağ, akşam saatlerinde Sincan Cezaevi'nde salıverildi.


Kanun hükmünde kararnameyle (KHK) meslekten çıkarılan ve Yüksel Caddesi’nde “İşimizi geri istiyoruz” eylemi yapan öğretmen Acun Karadağ tahliye edildi.

2020 yılının Ağustos ayında Ankara Yüksel Caddesi’ndeki İnsan Hakları Anıtı önünde “İşimizi geri istiyoruz” eylemleri yapan Acun Karadağ, Nazan Bozkurt, Mehmet Dersulu, Alev Şahin, Armağan Özbaş ve Mahmut Konuk tutuklanmıştı .


İlk duruşmada Armağan Özbaş ve Mahmut Konuk adli kontrol şartı ile tahliye edilmişti. Ankara 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan ikinci duruşmada da Acun Karadağ tahliye edildi . Diğer tutuklular Alev Şahin, Nazan Bozkurt; Mehmet Dersulu’nun tahliye talebi reddedildi.

Acun Karadağ, Sincan Kapalı Cezaevi’nde akşamın ilerleyen saatlerinde salıverildi. Karadağ’ı ailesi ve 15 müebbet hapis cezası alan Harbiyeli Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya vardı. Acun Karadağ ve Melik Çetinkaya birlikte zafer işareti yaptı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ