KHK’lı hâkim Kemal Karanfil, Ayşe Özdoğan kararını yorumladı: ‘Cinayet karar’

Eski hâkim Kemal Karanfil, kanser hastası olmasına rağmen infaz erteleme verilmeyip cezaevine konulan Ayşe Özdoğan kararını “hakim gözüyle” yorumladı: Ucunda meslekten ihraç olsa da bu cinayet karar infaz edilemez. Edenler, sorumluluktan kurtulamaz.


Kanser hastası Ayşe Özdoğan, kendisine verilen 9 yıl 54 aylık hapis cezasının onanması ve infaz erteleme taleplerinin de Adli Tıp Kurumu’nca reddedilmesi üzerine tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Yüzündeki yaralar, boğazındaki delik ve kanayan ameliyat yerleri nedeniyle cezaevi şartlarında zor günler geçiren Özdoğan, adeta ölüm terk edilmiş durumda.

Ayşe Özdoğan kararını yorumlayan eski hakim Kemal Karanfil, bu kararda imzası olan hakim ve savcıların anayasaya göre suç işlediklerini belirterek, Özdoğan’a bir şey olması halinde sorumlu olacaklarını kaydetti. Twitter hesabındaki paylaşımlarında Karanfil, “BİR HÂKİM GÖZÜYLE AYŞE ÖZDOĞAN KARARI” başlığıyla bir dizi paylaşımda bulunarak, kararın neden yasalara aykırı olduğunu ortaya koydu.

 
‘ÖZDOĞAN’A YÜKLEN FİİLLER SUÇ DEĞİL, ANAYASAL HAK’

Eski hakim Kemal Karanfil’in sıralı mesajları şöyle:

1-Bu kararda yapılan en temel hata, “Kanunsuz suç ve ceza olmaz” ilkesi ihlal edildi. AY Md 36-38 TCK-2

2- Ayşe Özdoğan’a yüklenen fiiller (bylock, sohbet ) SUÇ DEĞİL, TERSİNE ANAYASAL HAK. AY Md 22-24-25 Bu haklara savaş zamanında bile dokunulamaz.! Ay Md 15

3- Cürümlerde KASIT esastır. TCK 21 Yani kişinin niyeti, isnat edilen suçu işleme saikine, kastına bakılır. Somut olayda, Ayşe Özdoğan’ın terör kastıyla hareket ettiğini gösteren en ufak delil yok. TERSİNE, terörü ve cehaleti önlemeyi amaç edindiği anlaşılmaktadır.

4- Yukarıda belirttiğim ilkeler, ceza hukukunun en temel ve olmazsa olmaz ilkeleridir.! Bunları bilmeyen öğrenci, hukuk fakültesinden mezun olamaz.!

5- Buna rağmen bu çok önemli temel ilkeler, Sn Ayşe Özdoğan (ve bu arada tüm Hizmet Hareketi, HDP, Gezi vs politik davalarda dikkate alınmamaktadır.)

‘ÖZEL MAHKEMELER KURULDU, SARAY’A BİAT SEVİYESİ YÜKSEK ÜYELER ATANDI’

6- Doğal Hakimlik ilkesi ihlal edildi. AY Md 37 Bu suçlar için idari bir kurul olan HSK tarafından özel mahkemeler kuruldu. Buraya SARAY’a biat seviyesi üst düzeyde olan Yargıda Birlik Derneği üyesi hakim ve savcılar atandı. Bir mahkemenin olmazsa olmazı olan ” Tarafsız ve bağımsız” olma unsurlarından mahrum ” Özel yetkili ” ve Yargıda Birlik Derneği üyesi hakimler eliyle dava görüldü.

7- Yukarıdaki çok hayati ilkeler, üst mahkemelerce es geçildi (Düşman ceza hukuku)

‘AYŞE ÖZDOĞAN KARARI HUKUKSUZDUR, SAKATTIR, İNFAZ EDİLEMEZ’

8- Tüm bunlar olmasa da ileri derece Kanser hastası ( ayrıca oğlunun kalbi delik ve küçük, annesi kanser, babası alzheimer, eşi tutuklu ) bir kadının cezaevinde yaşayamaz.! 5275 sy Md 16 vd gereği İNFAZI ERTELENİR. İşte Ayşe Özdoğan kararı tüm bu nedenlerle HUKUKSUZDUR. SAKATTIR. İNFAZ EDİLEMEZ.! Çok çok önemli ceza hukuku ilkeleri çiğnendiği için bu kararı infaz edenler Ay Md 2,15,22,24,25 ,36,38 ,137 yi ihlal suçunu işlemiş olurlar.!! Ucunda meslekten ihraç olsa da bu CİNAYET karar İNFAZ EDİLEMEZ.!! Edenler, sorumluluktan KURTULAMAZ..!! Ayşe Özdoğan’a bir şey olursa sorumluları, bu İLLEGAL kararda imzası olan ve kanunsuz bir kararı infaz eden herkestir.! SİZİ UYARIYORUM.! Şu an da kadın işkence görüyor.!! Öldürmekten VAZGEÇİN.!!
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ