KHK’lı Cemal Yıldırım: KHK’lıları sadece işten atmadılar çocuklarımızın geleceğini de yağmaladılar

KHK’lı öğretmen babası 4 yıldır cezaevinde olduğu için psikoloji bozulup intihar eden 16 yaşındaki Bahadır Odabaşı’nın vefatıyla ilgili Cemal Yıldırım, ‘‘Türkiye’de soykırım sadece KHK’lılar üzerinden değil en yakın çevremizde de devam ediyor." dedi.


‘Anayasal haklarının engellendiği’ gerekçesiyle Ankara Sakarya Caddesi’nde açlık grevi başlatan KHK’lı Cemal Yıldırım, KHK’lı öğretmen babası Nureddin Odabaşı’nın 4 yıldır cezaevinde olduğu için psikoloji bozulan ve intihar eden Bahadır Odabaşı’nın vefatının ardından şunları söyledi:

‘‘KHK’lı tutuklu bir arkadaşımızın 16 yaşındaki çocuğunun vefatını üzüntüyle öğrendik. Türkiye’de bu soykırım devam ediyor. Sadece bizler üzerinden değil en yakım çevremiz üzerinden devam ediyor bu soykırım. Bu kaçıcı çocuk tam sayısını bilmiyorum ama bu süreçte hayatını kaybeden bir sürü evladımız var. Biz KHK’lıları sadece işten atmadılar çocuklarımızın geleceğini de yağmaladılar. Çocuklarımız hem psikolojik sorunlar hem sosyal dışlanma hem de yoksullukla büyüyorlar. Bu açtıkları yaraları kapatmak için mücadele ediyoruz. Bunların hesabını eninde sonunda verecekler. Enes de bizim evladımız Bahadır da bizim evladımız. AKP’nin bu ayrımcı politikalarını çocuklarımızın üzerinden çıkarmayalım. Hem Bahadır’ın hem de Enes’in yaşadıkları AKP düzeninin sonuçları. Çocuklarımızın üzerinden kavga etmeyelim. Bu yağma düzenine son vereceğiz ve mutlaka kazanacağız.’’

 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ