Kayyım, belediye bütçesinden Soylu ve Erdoğan’ı hediyeye boğmuş!

Yerine kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, kayyum döneminde belediye bütçesinden İçişleri Bakanı Soylu ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dahil bir çok bakana yüzbinlerce liralık hediye gönderildiğini söyledi.


Seçildikten 5 ay sonra ‘kayyım’ kararı ile görevden alınan Ahmet Türk, Artı TV’ye önemli açıklamalarda bulundu. Mardin’de yapılanların ne olduğunu anlatmak için AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek istediğini anlatan Türk, kendisinden önceki dönemde kayyum döneminde İçişleri Bakanı’na belediye üzerinden her biri 40 bin ve 42 bin liradan iki kere hediye verildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da belediye bütçesinden yaklaşık 137 bin liralık hediye alındığını açıklayan Türk, “Cumhurbaşkanı’na bir hediye faturası var bende. 136 bin 944 liralık. Ben Cumhurbaşkanı’nın böyle bir hediye aldığına inanmıyorum. Eğer bu hediyeler doğruysa bu bakanlar açıklama yapsın. Sadece bir bakan değil! 5-10 bakan. Eğer bu faturalar doğrudeğilse gereğini yapmalılar. Ama hiç bir ses çıkmıyor. Bakanların mutlaka açıklama yapması lazım. ” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ