Kaostan beslenen aktroller sahte ‘Floyd’ mesajı üretip Gülen’i hedef gösterdi!

ABD’de siyahi George Floyd’un polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybetmesinin üzerine başlayan protesto gösterileri devam ederken aktroller de boş durmadı.


Kaos ortamından yararlanmak isteyen troller, M. Fethullah Gülen’in adına sahte mesaj üretip sosyal medyada paylaştı. Bununla da yetinmeyen aktroller ev adresini de sosyal medyadan paylaşarak Gülen’i hedef gösterdi.

25 Mayıs’ta ABD’nin Minneapolis kentinde 46 yaşındaki siyahi George Floyd’un elleri arkadan kelepçeli olduğu halde polis memuru Derek Chauvin’in diziyle boğazına bastırılarak öldürülmesi üzerine başlayan ırkçılık karşıtı protesto gösterileri artarak devam ediyor.


Kaostan beslenen AKP trolleri fırsatı değerlendirmek için harekete geçip M. Fethullah Gülen’in adına sahte mesajlar üretti. Sahte mesajlarını sosyal medyadan paylaşan aktroller, olayda hayatını kaybeden George Floyd’u suçlayan ve cinayeti protesto eden göstericilere hakaret eden twiti  Fethullah Gülen’in resmi hesabından atılmış gibi gösterdi.

FETHULLAH GÜLEN’İN ADRESİNİ VERİP HEDEF GÖSTERDİLER

Sahte görseller oluşturan AKP trolleri bununla Gülen’i hedef haline getirmeye çalıştı. Gülen’in kaldığı evin adresini de bu sahte görsellere ekleyen troller, göstericileri Gülen’i ‘ortadan kaldırmaya’ çağırdı.

Gülen’in Türkçe ve İngilizce resmi Twitter hesabından da görsellerin sahte olduğuna ve ilgili hesapların Twitter’a bildirildiğine dair bir paylaşım yapıldı.

‘‘ÜRETİLEN SAHTE GÖRSELLERİN GERÇEKLE İLGİSİ YOKTUR’’

Fethullah Gülen’in resmi twitter hesabından hem İngilizce hem de Türkçe yayınlanan açıklamada, ‘‘Twitter hesabımız üzerinden ABD’de polis müdahalesinde hayatını kaybeden George Floyd’u suçlayan ve göstericilere hakaret eden twit atılmış gibi üretilen sahte görsellerin gerçekle ilgisi yoktur. Hesabımızdan kesinlikle böyle bir paylaşım yapılmamıştır.’’ İfadeleri kullanıldı.

 


‘‘İLGİLİ HESAPLAR TWİTTER’A BİLDİRİLMİŞTİR. LÜTFEN SİZLER DE İTİBAR ETMEYİNİZ’’

Sahte mesajları üretip sosyal medyada yayan hesapların Twitter’a bildirildiği belirtilen açıklama şöyle denildi: ‘‘İlgili hesaplar Twitter’a bildirilmiştir. İtibar etmeyiniz. Twitter hesabımızın görüntüleri montajlanıp söylenmesi mümkün olmayan sözler söylenmiş gibi gösterilmeye çalışılmıştır. İlgili hesaplar Twitter’a bildirilmiştir. Lütfen sizler de itibar etmeyiniz.’’

 
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ