Kanser hastası Özgür Doğan'ın tahliyesinden sonraki ilk fotoğrafı

4. evre kanser hastası Özgür Doğan dün akşam tahliye edildi. Eşi Seyra Doğan, bu sabah sosyal medya hesabından eşinin tahliyeden sonraki ilk fotoğrafını ve paylaştı ve şu notu düştü:
“Ve kardeşiniz evin de… Destek olan dua eden Herkese teşekkürler Tüm gece ‘Rabbim sonsuz şükürler olsun, tüm masumları kurtar’ diye dua ettik.”

Özgür Doğan, evinde çocuklarıyla ilk kahvaltısı.

5 AY ÖNCE TEŞHİS KONULDU

35 aydır tutuklu bulunan ve 5 ay önce akciğer kanseri teşhisi konulan edebiyat öğretmeni Özgür Doğan (42), dördüncü evreye gelmiş olmasına rağmen tahliye edilmemişti.

Geçtiğimiz Ramazan Bayramında Manisa Salihli Cezaevinden İzmir Kırıklar Cezaevine gönderilen ve 31 Temmuz 2019’da İzmir Katip Çelebi Araştırma Hastanesinde kemoterapi almaya başlayan Doğan’ın durumu ciddiyetini koruyor.

DOSYASI YARGITAY’DA

Tenkil sürecinde tutuklanan edebiyat öğretmeni Özgür Doğan, uzun yıllar Manisa Salihli’de görev yaptı. 22 Eylül 2016’da gözaltına alınan Doğan, 8 gün sonra tutuklanarak Salihli Cezaevine gönderildi. 1,5 yıl sonra ilk mahkemesine çıkarılan genç öğretmen örgüt üyesi olduğu iddiasıyla 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Dosyası şu an Yargıtay’da.


Kaynak: Bold
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ