Jandarma Genel Komutanlığı davasında Nedim Şener’in gizledikleri!

Habertürk’te katıldığı programda 15 Temmuz’da Jandarma Genel Komutanlığı’nda yaşanan olaylarla ilgili kasıtlı olarak eksik bilgi veren ve birçok şeyi gizleyen Nedim Şener’e Twitter hesabı ‘Ahmet Selim Günay’ tek tek cevap verdi.


Nedim Şener programda Hizmet Hareketi’ne yönelik sözde mücadelede gevşemeler olduğunu öne sürerek konuyu Jandarma Genel Komutanlığı davasına getirdi: “Davalarda kararlar açıklanıyor, askerler birbirlerini alkışlıyor. 4 yıl önce Turgut Aslan’ın kafasına kurşun sıktılar. Yanındaki görevli askeri şehit ettiler. Güven Şaban’ı silah tutukluluk yaptığı için vuramadılar.” iddiasında bulundu.

İşte o açıklamalar;


 

Twitter hesabı Ahmet Selim Günay Nedim Şener’e yönelik, ‘Bu alçak adamın Jandarma ana davası için SÖYLEMEDİKLERİ;” diyerek gizlenen gerçekleri tek tek anlattı.

İşte onlar;

‘Turgut Aslan’ı vuran silah kayboldu’

*Kamera kayıtları bilerek kırpıldı.

*Sadece askerin silahları basitlik incelemeye alındı.

*Turgut Aslan’ı ve korumasını vuran silah kayboldu,o bölgeyi gösteren kamera kayıtları yok edildi.

 

*Jandarma Genel Komutanlığı civarında hayatını kaybeden sivillerin üzerinden çıkan mermi çekirdekleri askerlerin silahları ile uyuşmadı.

‘Yasin Yüzbaşı infaz edildi’

*Yasin Yüzbaşı kışlaya giren Ahmet Hacıoğlu ekibinin talimatlarına uymasına rağmen infaz edildi.

*Ağır işkence yapıldı, mahkeme bu konuyu ilk defa ciddiye aldı,hatta mahkeme başkanı Yasin Yüzbaşının infazını da görmezden gelemedi ve soruşturma başlatılması talimatı verdi.

‘Hayatını kaybeden vatandaşlar kafa ve boyun bölgelerinde vuruldu’

*Hayatını kaybeden vatandaşın çoğunun kafa ve boyun bölgelerinden vurulduğu, bazılarının Jandarma binasının zıt tarafına giderken kafadan vuruldukları, vurulan bir-iki kişinin akrabalarının otopsi ve balistik rapor sonuçları ile ortaya çıkan soru işaretlerini sorguladıkları görüldü.

*Ahmet Hacıoğlu ve İrfan Tüten gibi jandarma subaylarının bilerek, örgütlü işkence yaptıkları mahkeme kayıtlarına girdi.

*Jandarma binasına giren Polislerin hırsızlık yaptıkları, kameraları kırdıkları,bazı bölgelerde yangın çıkarmak suretiyle delil karartıkları yine kamera kayıtları ile ortaya çıktı.

*15 Temmuzda tuzağa düşürülen askerlerin “At Çiftliği” isimli bir bölgeye götürüleceği önceden yapılan çok gizli bir toplantıda belirlendiğini Turgut Aslan’ın ifadelerinden öğrendik.

*Albaylar çetesi olarak bilinen Mustafa Önsel ekibinin fişlemeler yaptığı, fişlemeleri kurye olarak belirledikleri Güven Şağban eliyle sağa sola gönderdikleri.

 
*Planlı izinleri olmasına( TSK da izinler bir yıl önceden planlanır)rağmen izne ayrılmayan ulusalcı albayların olduğu ortaya çıktı.

*Nurettin)şarlatan bir albayın vurulan kolunun kendi beyanlarına göre değiştiğini bizzat okuduk.Bu adamı kolundan kimin vurduğu araştırılmadı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ