‘İtirafçı ifadesi ve teşhisi’ ile 40 muvazzaf asker hakkında daha gözaltı kararı

Haberleşme amacıyla ankesör veya sabit hatlardan arama yaptıkları iddiası, 'itirafçı' beyanları ve yapılan teşhisler üzerine 40 muvazzaf asker hakkında daha gözaltı kararı verildi.


İstanbul merkezli 12 ilde Gülen cemaatinin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanması iddiasıyla düzenlenen operasyonda, haklarında gözaltı kararı bulunan 40 muvazzaf askerden 34’ü yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, haberleşme amacıyla ankesör veya sabit hatlardan arananların tespit edilmesi, ‘itirafçı’ beyanları ve yapılan teşhisler üzerine 40 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildi.


İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul merkezli 12 ilde düzenlediği eş zamanlı operasyonda, şüphelilerden 34’ünü yakaladı. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, firari 6 zanlının ise yakalanması için çalışıldığı bildirildi.

Ankara’da ise Gülen cemaatinin “sivil yapılanması” iddiasıyla yürütülen operasyonda, 4’ü ByLock kullanıcısı olduğu iddia edilen 10 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi.

Aranan isimlerden 6’sının yakalandığı, 4’ünün yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ