Isparta’daki elektrik kesintisi için dağıtım şirketine 15,5 milyon ceza

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Isparta'da şubat ayında kar yağışı sürerken yaşanan kesintiler için elektrik dağıtım şirketine toplam 15 milyon 583 bin 459 lira ceza kesti. Bu cezayla mesken abonelerine 109 lira, diğer gruplara 1307 lira ödenecek.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Isparta’da kar yağışının yoğun olduğu şubat ayında yaşanan kesintiler için elektrik dağıtım şirketine toplam 15 milyon 583 bin 459 lira tazminat cezası verdi.

Karara göre meslek abonelerine 109 lira, diğer gruplara 1307 lira ödenecek. Şirketlere doğrudan kesilen ceza ise 3 milyon 236 bin oldu.


Isparta’daki şubat ayında yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle bazı mahalle ve köylerde, ısınmadan aydınlanmaya birçok ihtiyaç giderilememişti. Şehre günler elektrik verilememesi nedeniyle büyük bir kriz yaşanmıştı.

Kentte kesinti sırasında 70 yaşındaki Ramazan Nazlı, birden fazla vücut bölgesinin donması nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Bölgedeki elektrik dağıtımını, 2013’te özelleştirmeden sonra Cengiz ve Koloğlu Grubu’nun elinde bulunan Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. yapıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ