İşçiye tuvalet önünde oturma cezası veren İpekçi: Dış güçlerin hedefiyim!

İşçiye tuvalet önünde oturma cezası veren AKP'li Veysel İpekçi kendini yayımladığı videoda savundu. İpekçi şahs üzerinden AKP'nin hedef alındığını savundu.


Belediye şoförüne ayağa kalmadığı gerekçesiyle verdiği ‘tuvalet önünde oturma cezası‘ ile gündeme gelen ve görevinden istifa etmek zorunda kalan Güngören Belediyesi Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi dokuz dakikalık bir savunma videosu yayımladı. Güngören’de komünizme ve kapitalizme alternatif bir ekonomik sistem geliştirdiği için ‘dış güçlerin‘ hedefi olduğunu söyleyen İpekçi, “AK Parti’nin bütüncüllüklü yapısına müdahale etmek istemelerinden dolayı bu operasyon düzenlenmiştir” dedi.

Videoda İpekçi, “Basit bir olay” dediği yaşananlar için yaptığı açıklamanın bir kısmı şöyle:


‘ÇOK BASİT BİR OLAY’

“Neden Güngören? Bu soruya cevap vermek istiyorum. Bu konu görüldüğü gibi basit, veya bir otur kalk meselesi değildir. Bugün dünyada mevcut olan sistemin alternatifi bir ekonomik, sosyolojik, hukuksal bir sistemin mevcut sistem içinde, hukuk zemin içinde denemelerini yaparak, Ak Parti’nin birleştiren yapısına güvenerek ve dayanarak buraya geldik. Ve burada bu hizmetleri yapmak istiyoruz. Genel oalrak söylemek istediğim mesele şudur ki; kapitalizm, komünizm, bizim getirmiş olduğumuz kooperatiflerle beraber halkın ortak edilerek, ortaklık modeli, halka anlatılması modelini geliştirmek için geldik. Belediye başkanımızın bu kitabı Cumhurbaşkanı’na zamanında atfedildi. ‘Faizsiz ekonomide ortaklık sistemi’ kitabı. Bu kitap belediye başkanımıza aittir. Yine aynı şekilde bizler bugün bir teori olan ve bizim kooperatifte, pratikte uyguladığımız hukuki zemin içinde uyguladığımız iki tane önemli meselemizi Güngören Belediyemizde halkımıza sunmak üzereyken bu olay başladı. Ve anlamsız bir şekilde tüm Türkiye’ye yayıldı.Çok basit bir olay. Şu anda ben belki bu videoyu yaparak binlerce değil milyonlarca kişiye ulaşmış olacağım. Ama normalde benim linç edilmem için ve sistemin anlatacağımız şeylerin itibarsızlaştırılması için yapıldığını söylemek için bunu söylüyorum. Bu kitabın içinde bir model oluştuğu için ve bunu bilenlerin bize, AK Parti’nin bütüncüllüğüne, herkesi toparlayan yapısına müdahale etmek istemelerinden dolayı bu operasyon, bu tertip düzenlenmiştir.

‘BU TALİMATI VERDİĞİM DOĞRUDUR’

Şimdi herkesin merak ettiği olayı tüm yönleriyle anlatalım ve sosyal medyada üzerime kurulan linç kampanyasında milletimiz yine millet adına vicdanlarda kararını versin. Bizler olayın vuku bulduğu günden bir gün önce belediye başkanımızla beraber ve meclis üyelerimizle ilçeyi ziyaret ettik. İlçede bu şoför personelimiz bütün arkadaşlarımız başkanımızı karşılarken ayağa kalkmamıştır. Girerken ve çıkarken. Ben de kendisini sabah çağırttım ve dedim ki; katın bulunduğu yerde bir yere sandalye çekip amirleri geldiğinde, sadece benim için değil, müdür, belediye başkan yardımcısı ve belediye başkanı geldiğinde ayağa kalkmasını söyledim, bunu basına sızdırmasını söylemedim. Bu talimatı evrdiğim doğrudur. Burada bir hata varsa bunun belediye başkanına aksettirilip hatadan dönülebilirdi. Bunun basına verilmesi de ayrı bir olaydır ve tartışılmalıdır.

‘TALİMATIMIN ARKASINDAYIM’ DA DEDİ ‘HATA YAPMIŞ OLABİLİRİM’DE!

Arkadaşımıza şunu söyledim; bana saygı göstermeyebilirsin, herhangi biri de göstermeyebilir, sen de göstermeyebilirsin. Ama belediye başkanını millet seçti. Milletin seçtiği kişiye, milletin olduğu ortamlarda hürmet göstermezseniz bu protestodur. Siz belediyede çalışan insanlarsınız ve belediye başkanına hürmet etmek zorundasınız. Ben amir olarak verdiğim talimatın arkasındayım. Hata yapmış olabilirim ama hatanın bütün kamuoyuna yansıtılarak benim kibir abidesi, vicdansız bir insan, insanlık dışı bir şey yaptığıma dair kamuoyu algısını da sizin vicdanlarınıza bırakıyorum. Ben yanlış bir şey yapmış olabilirim. Yöntemsel bir şey de yanlış olabilir ama bunun tartışılma mecrası yanlış yerlerdir. Önce hukuk mecraları tartışılmalıdır. Ben istifamdaki hukuk metinlerine dikkat çekiyorum. Dört gündür susuyorum, konu hukuk mecrasında çözülsün diye ama maalesef hiçbir sonuç alınamadı ve olay köpürtüldükçe köpürtüldü.”

İşte İpekçi’nin o videosu:
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ