İnce: Türkiye’de zenginler de mutsuz, yoksullar da

Muharrem İnce, 'Bin günde Memleket Hareketi' gezileri kapsamında Tokat’ta gazetecilerin sorularını yanıtladı. İnce, “Türkiye’de zenginler de mutsuz yoksullar da. Zenginler mallarını kaybetmekten korkuyor” dedi.


‘Memleket Hareketi’ gezileri kapsamında Tokat’ta gazetecilerin sorularını cevaplayan Muharrem İnce, Türkiye’de herkesin mutsuz olduğunu söyledi. İnce, “Dünyanın her yerinde yoksullar mutsuzdur zenginler daha mutludur. Türkiye’de ise farklıdır. Yoksullar da mutsuz zenginler de mutsuzdur. Çünkü onlar da malını kaybetmekten korkuyorlar” dedi.

‘SİZ NEYİ TERCİH EDİYORSUNUZ?’ 


“Siz neyi tercih ediyorsunuz?” diye soran İnce, şöyle devam etti: “Lüksü, şatafatı, üç bin korumayla gezmeyi, betonu mu tercih ediyorsunuz yoksa üretimi tarımı, hayvancılığı geliştirmeyi, fabrika kurmayı bunu mu tercih ediyorsunuz? İnsanları yoksullaştırıp, devlete muhtaç hale getirip, sonra üç kuruş yardım edip onların oyunu mu almayı düşünüyorsunuz yoksa üretimi artırıp, insanları kalkındırıp ülkenin refah içinde yaşamasını mı?”

‘SEN DE FABRİKALARI HORTUMLAYANA OY VERME’

Ziyaret ettiği Tokat Ticaret Odasından çıkarken bir vatandaş Muharrem İnce’nin yanına geldi. “Tokat’ta sigara ve hortum fabrikamızı yediler” diye İnce’ye dert yanan vatandaş Muharrem İnce’ye oy vermediğini söyledi. İnce ise “Sen de sigara fabrikasını satana, hortum fabrikasını hortumlayana bu sefer oy verme” dedi. Vatandaşın cevabı “İnşallah sen parti kurarsın oy veririm” oldu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ