İmamoğlu, Yıldırım’ı görünce arabadan inip tokalaştı

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul seçimini kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı anma töreninde karşılaştığı rakibi AKP’li Binali Yıldırım ile tokalaştı.


DHA’nın haberine göre, merhum Özal için İstanbul Topkapı’daki Anıt Mezar’da düzenlenen törene katılan AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ayrılırken CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu mezara geldi.

Bu sırada vatandaşlarla sohbet eden Yıldırım’ı gören İmamoğlu yanına gitti. İmamoğlu ile Binali Yıldırım tokalaştı. İmamoğlu, Yıldırım’a “Nasılsınız?” diye sordu, Yıldırım da teşekkür ederek, “Siz nasılsınız?” dedi. İmamoğlu, teşekkür ettikten sonra, “Allah kabul etsin” dedi. Yıldırım “Sağol” diyerek yoluna devam etti.

İmamoğlu: Milletin kucaklaşmaya ihtiyacı var

İmamoğlu, Yıldırım’la karşılaşması hakkındaki soruya şu cevabı verdi: “Yürüdüğünü görünce arabadan indim, merhaba deme ihtiyacı hissettim. Biraz daha duraksasa kucaklardım. Çünkü milletin kucaklaşmaya ihtiyacı var.

Devlet törenine davet almadım. Alsaydım, gelirdim. Nereye davet alırsam oraya da giderim. Sayın Yıldırım olacakmış, Sayın Cumhurbaşakanı olacakmış Hiç umursamam. Herkesin göreve gelişini seçilişini saygıyla karşılarım. Onlar kucaklamasa ben kucaklarım, kucaklamada iyiyim, kimse kaçamaz kucaklaşmadan.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ