İllüzyonist Aref'i yılan soktu, panzehir için özel uçakla yurtdışına gönderilecek

Bir yetenek yarışmasıyla Türkiyeli izleyicinin hayatına giren ve sihirbazlık gösterileri ile tanınan İran asıllı Türk vatandaşı Aref Ghafouri'yi, gösterilerinde kullandığı kobra türü bir yılan ısırdı.


Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, kobra yılanı Ghafouri'yi sağ kolundan ısırdı ve şimdi panzehir için, Ghafouri'nin Mısır ya da Fransa'ya götürülmesi gündemde. Özel ambulans uçak havalimanında bekletilirken, vize işlemleri için Dışişleri Bakanlığı devreye girdi.

Geceyi Antalya'da hastanede geçiren Ghafouri'nin sağlığına kavuşabilmesi için panzehir şart. 


İllüzyon gösterileri ile çok sayıda izleyiciye ulaşan Ghafouri, son olarak gösterilerine Antalya'daki lüks otellerde devam ediyordu. Zehrin tüm vücuda yayılmasını önlemek için, yılanın ısırdığı sağ kola, bezle baskı uygulanırken, Ghafouri şimdilik Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gözetim altında tutuluyor.

Kobra yılanı zehrine karşı Türkiye'de panzehirin olmadığı ortaya çıkarken, Antalya Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, hastaneye giderek sihirbaz hakkında bilgi aldı. Yetkililer, panzehirin Antalya'ya ulaşmasının 24 saat sürebileceğini göz önünde bulundurarak Ghafouri'nin Mısır ya da Fransa'ya gönderilmesi seçeneği için harekete geçti. 

Ghafouri'nin yardımcısı Yana Vinter, son durumu şöyle özetledi:

"Uçakla Mısır'a gönderilmesini bekliyoruz. Panzehirin Türkiye'ye getirilmesini araştırdık. Fakat uzun zaman aldığı için ne yapabiliriz diye düşündük, biz gitmeye karar verdik. Şu an aynı zamanda vize problemlerinin de çözülmesini bekliyoruz.

Kobra kendi yılanı. Kobra ile ne kadar süredir çalıştığını bilmiyorum. Aref'in yaklaşık iki senedir gösterilerinde asistanlığını yapıyorum. Yılanın ısırdığı an yanında değildim ancak gösteri sırasında olmadığını zannediyorum, fakat onu net bilmiyorum. Kendisi ile görüşebiliyorum, durumu şu anda stabil."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ