İdlib'de hayatını kaybeden 33 asker toprağa veriliyor

İdlib'de Rus-Suriye'nin koordineli saldırısına hayatını kaybeden 33 asker memleketlerinde toprağa verilmeye devam ediyor.


Saldırıda yaşamını yitirenlerden Uzman Onbaşı Emin Yıldırım memleketi Antakya'da toprağa verildi. 

Yıldırım'ın Akcurun Mahallesi'ndeki evinden çıkarılan bayrağa sarılı tabutu, köy meydanında cenaze namazının kılınmasının ardından toprağa verildi. 


Törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, askeri erkan ve vatandaşlar da katıldı.

Cenaze töreni sırasında Yıldırım'ın annesi Zahide ve babası Muhsin Yıldırım tabuta sarılarak ağlarken, cenaze namazını da Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı. 

Yıldırım 1.5 ay önce nişanlanmıştı.

Hayatını kaybeden bir diğer Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Tüzel ise Mersin'in Erdemli ilçesinde toprağa verildi.

23 yaşındaki İbrahim Tüzel'in naaşı, Erdemli Merkez Ulu Cami'nde kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Törene, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Oğuz Bavbek de katılırken, Tüzel'in yakınlarının üzüntüsü kameralara yansıdı. 

Yedi çocuklu bir ailenin çocuğu olan Tüzel, Alibeyli Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

Bir diğer Piyade Uzman Çavuş Halil İbrahim Akkaya ise memleketi Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde defnedildi.

Piyade Uzman Çavuş Halil İbrahim Akkaya, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz’ün de katıldığı törenle toprağa verildi.

Aynı saldırıda yaşamını yitiren Piyade Uzman Onbaşı Kurtulmuş, Bitlis'in Güroymak ilçesinde toprağa verildi.  Öncesinde, Kurtulmuş'un naaşı ambulansla Bitlis'in Güroymak ilçesindeki Gençlik Merkezi Spor Salonu'na götürüldü ardından da Budaklı köyündeki mezarlığa defnedildi.

Sözleşmeli er Cuma Bağatur ise memleketi Batman Sason'da defnedildi. Geçen yıl annesini kanser hastalığından kaybeden Bağatur'un askere gidebilmek için yaşını büyüttüğü, vatani görevini tamamladıktan sonra da sözleşmeli er olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev aldığı öğrenildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ