İBB kaynakları kesilecekti, Okçular Vakfı kapanıyor iddiası

23 Haziran’da yapılan seçimler öncesinde AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hükümete yakın vakıf ve derneklere aktarılan kaynaklar tartışma yaratmıştı.


İBB’den en çok yardım alan vakıfların arasında mütevelli heyetinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın bulunduğu Okçular Vakfı öne çıkıyordu. İBB’den Okçular Vakfı’na 16.6 milyon TL aktarıldığı belirtiliyordu. 

CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu seçim sürecinde başkan olması durumunda belediyeden yandaş vakıflara ve derneklere aktarılan kaynakları keseceğini söylüyordu. Ekrem İmamoğlu’nun 23 Haziran’da yüzde 54 oy olarak yeniden başkan seçilmesinin ardından Okçular Vakfı’nın kapatıldığı iddia edildi.


On4 TV muhabiri Burcu Eken'in paylaştığı mesajda vakfın kapatılma gerekçesi olarak İBB Başkanlığı görevine gelen Ekrem İmamoğlu ile birlikte aktarılan kaynağın kesilmesi gösterildi.

 
 

İddiaya göre Okçular Vakfı'nın Yönetim Kurulu, vakıf çalışanlarına dün itibarıyla faaliyetlerini sonlandırdığını tebliğ etti. Yine iddiaya göre İBB bünyesinde hazırlanan yemeklerin gittiği dernekte pazartesi günü öğle yemeği de verilmedi. 

Vakfın internet sitesi de son olarak 27 Mayıs’ta güncellendi. Etkinlik takviminde ise herhangi bir duyuru bulunmuyor.

Vakfın başkanlığını aynı zamanda Beyoğlu Belediye Başkanı olan Ali Haydar Yıldız yapıyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ