Helikopterden atılan Osman Şiban için askeri hastaneden ‘ifade veremez’ raporu

Savcılık kararıyla sabah evine yapılan polis baskınıyla zorla askeri hastaneye götürülen Osman Şiban’ın ifade veremeyecek durumda olduğu rapor edildi. Şiban’ın avukatları, tedavinin devlet hastanesinde yapılması için başvurdu.


Van’ın Çatak ilçesinde operasyona çıkan askerler tarafından 11 Eylül’de Servet Turgut’la birlikte gözaltına alındıktan 2 gün sonra hastanede ortaya çıkan ve helikopterden atıldıkları hastane raporuyla doğrulanan Osman Şiban, sabah saatlerinde savcılık kararıyla zorla askeri hastaneye götürüldü. Savcı, Şiban’ın ifade verip vermeyeceği konusunda hastaneden rapor istedi. Askeri hastanede yapılan muayene üzerine Şiban’ın ifade verecek durumda olmadığı belirtildi. Rapor üzerine Şiban’ın tekrar tedavi altına alındığı kaydedildi. Aile avukatları ise, Şiban’ın askeri değil devlet hastanesinde tedavi edilmesi için başvuru yaptı.

Mağdur Servet Turgut ve Osman Şiban’ın ailelerini ziyaret etmek için hastaneye giden milletvekili heyeti, hastane önünde abluka altına alındı. Polisin tavrı dikkat çekti.


 

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ