HDP binalarına yoğun saldırı

Yurdun dört bir yanında HDP binaları yoğun saldırı altında. Çok ciddi provokasyon tehlikesi var.
Erdoğan ve Soylu’nun “seferberlik” çağrılarıyla işaretini vermesinin ardından dört bir yanda HDP il-ilçe örgütlerine saldırılar başladı. Pek çok noktada binalar basıldı, talan edildi. İstanbul/Bağcılar ve Bursa/Yıldırım’da binalar ateşe verildi. Kocaeli/Darıca’da ateş açıldı. 

Kayseri'deki bombalı saldırının ardından kentte ve yurt genelinde gerginlik had safhaya ulaştı. HDP ve CHP binalarına saldırılar düzenlendi.

Kayseri'de bu sabah askerlerin bulunduğu araca yönelik bombalı saldırınının ardından bir grup HDP binasına saldırdı. 'İntikam, intikam' sloganları atan grup, binayı ateşe verdi.


Kayseri'de HDP binasının ardından EMEP binasınana ve CHP'lilere de saldırı gerçekleştirildi. HP Kayseri il binasına yürümek istediği, polislerin bina etrafında güvenlik önlemi aldığı bildirildi. CHP üyesi gençlerin de darbedildiği bilgisi ulaştı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bağcılar İlçe Örgütü binası önünde toplanan bir grup, tekbir getirip ırkçı slogan atmaya başladı. Grubun havai fişekle ateşe verdiği bina içinde kimsenin olmadığı öğrenildi.

BEYLİKDÜZÜ
İstanbul Beylikdüzü'nde Atrium Çarşı'nın 3. katında bulunan HDP İlçe Başkanlığı'na kapıyı kırıp giren 30-40 kişilik grup, eşyaları dağıtıp camları kırdı, ateşe vermek istedi. 

Bu sırada olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polisler gruba müdahale ederek dışarı çıkardı. Grubun dışarı çıkmasının ardından ilçe merkezinde patlama meydana geldi. 

Ölen yada yaralananın olmadığı olayın içerideki tüpün patlaması sonucu meydana geldiği belirtildi. Olay yerine gelen itfaiye yangını kısa söndürdü.

ÜSKÜDAR
HDP Üsküdar İlçe binası önünde toplanan bir diğer grup da ellerinde Türk bayraklarıyla ırkçı sloganlar atmaya başladı. İlçe binasının kapalı olduğu ve içeride kimsenin olmadığı öğrenilirken polisin bina önünde beklediği belirtildi.

KARTAL
Kartal HDP ilçe binasına da saldırı düzenlendi. Saldırı anında binada kimse olmazken, eşyalara zarar verildi.

KOCAELİ
Kocaeli'nin Darıca İlçesi'nde HDP İlçe Başkanlığı binasına kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateş açıldı. 

DARICA
Saat 21.00 sıralarında, Darıca Osmangazi Mahallesi Lokman Hekim Caddesi Mumcular Sokak'ta bulunan HDP Darıca İlçe Başkanlığı binasına kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateş açıldı. Mermiler camlara isabet ederken, olay sırısandı binada kimsenin olmadığı ifade edildi. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen polis ekipleri, binada inceleme yapıp, şüpheli ya da şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

BURSA- YILDIRIM
Bursa Yıldırım'da da HDP ilçe binası ateşe verildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ