Havuz medyası Akşam, hedefteki 2 CHP'li belediyeyi daha yazdı

AKP'nin CHP'li belediye başkanını görevden almasıyla birlikte havuz medyası görevden almaya yönelik 2 belediyenin daha ismini verdi.
CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal ilgezdi, geçen hafta AKP'li İçişleri Bakanı tarafından görevden alındı. CHP ile AKP arasındaki gerilimin yükselmesine neden olan karardan sonra CHP'li diğer belediyelere de aynı operasyonların yapılacağına dair iddialar dolaşmaya başladı. Havuz medyası yandaş Akşam Gazetesi'ne göre Beşiktaş ve Şişli belediyelerine de denetim yapılacağı duyuruldu. Tepkilere neden olan görevden uzaklaştırma kararı CHP tarafından 'Man Adası'ndaki belgelerin açıklanması ve ABD'deki davada yargılanan Rıza Sarraf'ın itiraflarının intikamı olarak yorumlandı ve başka CHP'li belediyelere de operasyon yapılacağı değerlendirildi.

YANDAŞ MEDYA DUYURDU: CHP'Lİ İKİ BELEDİYE DAHA HEDEFTE

Yandaş Akşam gazetesi bugünkü manşetinde CHP'li Beşiktaş ve Şişli belediyelerinin de İçişleri Bakanlığı'nın hedefinde olduğunu yazdı. Akşam'ın haberine göre, Şişli Belediyesi'nde görevli 45 çalışanın DHKPC ile bağlantılı olduğu ileri sürüldü. Şişli Belediyesi'nde DHKP ile bağlantılı kişiler arasında yönetici pozisyonunda olanların da bulunduğu iddia edildi.
ŞİKAYET YOK, DENETİM VAR

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de hiçbir şikayet olmamasına rağmen İçişleri Bakanlığı'ndan 2 müfettiş tarafından denetim yapılacağını söylemişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ