Havalimanı saldırısında flaş iddia!

Atatürk Havalimanı saldırısı şüphelilerinin karakoldan kaçtığı ortaya çıktı. Olayla bağlantılı polisleri soruşturan Emniyet müdürü ise o polisler tarafından tutuklatılmış.
İstanbul'da 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin 29 polisin yargılandığı davada, ifade veren 4. sınıf Emniyet Müdürü Zafer Kuloğlu, 3 IŞİD şüphelisinin Bahçeşehir Polis Merkezi nezarethanesinden ekmek arasında getirilen testere vasıtasıyla kaçtıklarını iddia etti.

EKMEK ARASI TESTERE

DHA'nın haberine göre İstanbul'da 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin 29 polisin yargılandığı davada savunma yapan Başakşehir İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Zafer Kuloğlu, 44 kişinin hayatını kaybettiği Atatürk Havalimanı saldırısının ardından gözaltına alınan 3 IŞİD şüphelisinin yakınları tarafından ekmek arasında sokulan testere vasıtasıyla nezarethaneden kaçtıklarını ileri sürdü.


''IŞID'LILARI KAÇIRANLAR BANA KUMPAS KURDU'

Kuloğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası evinde arama yapıldığını hatırlatarak, "Evimde yapılan aramada 5 memurun imzası var. Atatürk Havalimanı saldırısı sonrası 3 kişi gözaltına alındı. Bahçeşehir Polis Merkezi nezarethanesinde tutuluyordu. Bu kişilerin yakınları onları görmek için gelmişler. Ekmek ve sosislerin arasına testere koymuşlar. Güvenlik kameralarının önünde bu testere vasıtasıyla kaçmışlar. Ben de o gün 2 polis hakkında yürütülen soruşturmada görevliydim. Benim hakkımda tutulan tutanakta o iki polisin imzası var" diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ