Haksızlık bu ülkenin doğasında var

Tahliye olan Aslı Erdoğan: Darbe dönemine benzer günlerden geçiyoruz
Yazar Aslı Erdoğan ve dilbilimci Necmiye Alpay dün akşam Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nden tahliye edildiler. Cezaevi önünde yakınları ve arkadaşları tarafından karşılanan Erdoğan ve Alpay sevdiklerine sarılarak hasret giderdiler.

‘Hayal kurmak lükstü’

133 günün ardından tahliye edilen Aslı Erdoğan ise annesi Mine Aydoslu’ya sıkı sıkı sarıldı. Tahliye kararına alışamadığını belirten Erdoğan, “Çok zora alışamadım. Şoktayım. Tahliye olacağımı düşünmemiştim. Cezaevine girmek de bir şok, çıkmak da. Hâlâ içerdeyim. Cezaevlerinde OHAL’ in getirdiği zorluklar var. Hiç hayal kurmadım. Hayal lükstü.” diye konuştu.


DARBE KOŞULLARI YAŞANIYOR

Cezaevi koşullarına çok fazla dayanamayacağını düşündüğünü söyleyen Erdoğan, kendisine garip bir güç geldiğini böylelikle dayandığını vurguladı. Ahmet Şık’ın gözaltına alınmasını değerlendiren Erdoğan, “Dışarısı ile içerisi arasındaki fark azalıyor. Bu gözaltına şaşırmadım. Her an girip çıkacağız gibi bir his var içimde” dedi.

Erdoğan, “Umutlu konuşmak isterdim. İki, üç cümle nedeniyle ağırlaştırılmış müebbetle yargılandım. Büyük haksızlık. İçeri girince gördüm ki haksızlık bu ülkenin doğasında var. Şu an serbestim diye umutlu değilim. Eve gideriz. Belki yarın yine alırlar” diye belirtti.

İçerden Türkiye gündemini çok iyi değerlendirdiklerini belirten Erdoğan, “Önce Cumhuriyet Gazetesi’ne operasyon düzenlendi. Gazetenin muhasebecisinden, yönetimine herkes örgüt torbasına atıldı. Ardından milletvekilleri tutuklandı. Durmuyor, yavaşlamıyor, geri adım atmıyor. Darbe dönemine benzer günlerden geçiyoruz” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ