Gurbetçi aileye çardak dayağı: 12 kişi yaralandı, 12 kişi de gözaltına alındı

Geçen hafta Eminönü’nde yaşanan müşteriye saldırı olayının bir benzeri Kahramanmaraş’ta meydana geldi. Saldırıya uğrayan aile ‘Polisim ben’ diyen birinin olayı önlemek yerine işletme sahiplerini kolladığını öne sürdü.Olay Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde bulunan Fırnız Alabalık Tesisinde meydana geldi. Bayram tatilinde Türkiye’ye gelen gurbetçi Koyuyeşil ailesi, yemek için Fırnız’daki Alabalık ve Dinlenme Tesislerine gitti. İddiaya göre tesiste ailenin oturduğu çardak kırılınca işletme sahipleri ile aile arasında tartışma yaşandı.


12 KİŞİ YARALANDI, ARAÇLARI PARÇALANDI

Sopalı ve bıçaklı kavgaya dönüşen tartışmada 2’si bebek 12 kişi yaralandı. Saldırıdan kaçmak isteyen ailenin bindiği araçların camları sopa ve satırlarla parçalandı.İşletme sahiplerinin saldırısından kurtulan aile, kendi imkanlarıyla tedavi olmak için Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne gitti. Başından yaralanan Özkan Koyuyeşil ve Hakan Koyuyeşil’in kafasına dikiş atılırken, Tahir Bilal Koyuyeşil’in de kırılan kolu alçıya alındı.

ÇOCUKLARA SALDIRIYORLARDI

Çocuklarının olaydan sağ çıkmalarının tek tesellileri olduğunu söyleyen Özkan Koyuyeşil, kavganın çardağın kırılmasıyla başladığını belirterek, “Toplam 20-25 kişi oldular. Ellerinde bıçaklar, satırlar. Biz daha sonra arabalara girdik, çocukları uzaklaştırmak için çünkü çocuklara saldırıyorlardı, çocukları alıp alıp fırlatıyorlardı. Çıkışa doğru giderken güvenlikçi kapıyı kapatmış. Orada bizi beklediler, arkadan babamlar da geldiler arabayla. Ellerinde silah hariç her şey vardı. ‘Burada bunların ölüsü çıkacak, bunlara burada tabuta girecek’ diye öyle bir bağırıyorlardı ki bildiğiniz gibi değil. Ondan sonra başladılar arabaları parçalamaya. Arabalarda taş izi değil, hepsi ellerindeki et kesme satırlarıyla saldırdılar. Çocuklarımın hepsinin psikolojisi bozuldu. Çocuğum kendi kendine sayıklıyor artık, kız çocuğumu eve gönderdim sakinleşsin, uyusun diye. Benim başıma taşla, odunla vurdular. Satırın ucu geldi kafama, ben kafamı çektim. Arkamdan bir tanesi bıçağı sokarken babam elinden alıyor, babam yakalıyor, ben görmedim arkamdakini, tam bıçağı saplarken babam elinden kapmış” diye konuştu.

BEN POLİSİM DEDİ

Kavgada kolu kırılan Tahir Bilal Koyuyeşil de olay sırasında yaşanan bir diyaloğu şöyle anlattı: ”Bir arkadaş ‘Polisim ben sakin olun’ dedi, daha sonra ‘ben polisim’ diyen kişi telefon açmış 10 kişi daha geldi. Hepsi bize saldırdı. Arabaların hali ortada zaten. Taşla sopalarla saldırdılar, çocukları iteklediler. ‘Hepiniz burada öleceksiniz’ dediler”.OĞLUM ÖLDÜ DEDİM


Olayı yara almadan atlatan Özkan Koyuyeşil’in eşi Elif Koyuyeşil de camları kırılan araçları göstererek, “Bunları insan yapar mı? Bunları hiçbir insan yapmaz. Biz yurt dışından buraya tatile geldik, vahşi insanlar değiliz. Çocuklarımızla bayram pikniğine gittik biz oraya. Çardak devrildi diye suçumuz ne bizim. Oğluma satırla vurmak isterken eltim oğlumu çekince kapıya isabet etti. Benim eltim onu köşeye çekmeseydi ben belki şu an ağlıyordum oğlum öldü diye” şeklinde konuştu.

OLAYA KARIŞAN 12 KİŞİYE GÖZALTI

Koyuyeşil ailesinin işletme sahipleri ve çalışanları hakkında şikayetçi olması üzerine olaya karıştığı belirlenen 12 kişi gözaltına alındı.

Geçen hafta da İstanbul Eminönü’ndeki tarihi balıkçı teknelerinden birinde yemek yedikleri sırada garsonla tartışan Alkoç ailesine, iddiaya göre yaklaşık 20 kişi saldırmıştı. Alkoç ailesinin, polisin işletme sahiplerini kolladığı iddiaları sonrası sosyal medyada gündem olan olay ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü açıklama yapmak zorunda kalmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ