Gözaltına alınan HDP’li başkanın 90 yaşındaki annesine polis dayağı

Polis, evini bastığı Şırnak İdil Belediye Eşbaşkanı Murat Şen’in 90 yaşındaki annesini tartakladı. Şen’in yeğeni darp edip kardeşini de dondurucu soğukta bekletti.


Şırnak’ın İdil ilçesinde polisler sabah saatlerinde evlere baskın yaptı. Yerine kayyım atanan İdil Belediyesi Eşbaşkanı Murat Şen’in yeğeni olan Nurettin Şen’in evine de aynı saatlerde kar maskeli özel harekat polisleri baskın düzenledi. Sabah saat 06.00 sularında yapılan baskın sırasında başına silah dayanan Şen’in polisler tarafından darp edildiği öne sürüldü.Murat Şen

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, evi aranan Murat Şen’in kardeşi dondurucu havada dışarıda bekletildi, 90 yaşındaki annesi Fatma Şen’in kolu ise sandık arasına sıkıştırıldı. Anne Şen’in iki kolunda yaralar oluşurken, evde bulunan Abdurrahim Şen’in başının duvara vurulması sonucu kaşı yarıldı.Aramadan sonra gözaltına alınarak ilçe emniyet müdürlüğüne götürülen Nurettin Şen’in gözaltı gerekçesi ise öğrenilemedi. İlçede aynı saatlerde evine baskın düzenlenen Mehmet Fidan da gözaltına alındı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ