Google'dan Ahmet Hakan'a 'İmamoğlu savunması'nı boşa düşüren kötü sürpriz

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Ekrem İmamoğlu'nun konuk olduğu Tarafsız Bölge programında yayını kestiğine ve taraflı sorular sorduğuna dair suçlamalar üzerine bir savunma yazısı kaleme aldı.
Yayının yarıda kesilmediğini söyleyen Hakan, "Dinle beni ey iki taraf. Ne yalakalık etmeye odaklı bir gazeteciyim ben... Ne de madara etmeye odaklı bir gazeteciyim ben" diye yazdı.


Zaman zaman Financial Times'ta yazılar kaleme alan Piotr Zalewski, Hakan’ın açıklamalarını haberleştiren Sputnik’in tweetini Google Translate üzerinden çevirince iginç bir tablo ortaya çıktı. Zalewski’nin “Aferin Google Translate” notuyla paylaştığı paylaşımda, Translate’in Hakan’ın sözlerini üç kez “Ben bir gazeteci değilim” diyerek çevirdiği görülüyor.

Ahmet Hakan’ın savunma yazısı ise şöyle:

"Bir taraf şöyle diyor:

‘Abi adamı perişan ettin... Sinirlendi herif resmen... Gerçek yüzünü ortaya çıkardın...’

Öbür taraf şöyle diyor:

‘Abi adam seni perişan etti... Ters köşe oldun... Yerlere serildin... Mahvetti adam seni...’

İki tarafa birden sesleniyorum:
Dinle beni ey iki taraf!

Ne yalakalık etmeye odaklı bir gazeteciyim ben... Ne de madara etmeye odaklı bir gazeteciyim ben.

Binali Yıldırım karşıma çıktığında... ’Aman da Binali Beyciğim... Yaman da Binali Beyciğim... Nasıl da oylarınızı çaldılar göz göre göre... Hırsız bunlar hırsız’ falan diye goygoy yapmam.

‘Binali Bey! Oylarımız çalındı diyorsunuz... Kim çaldı? Ne yani? CHP mi çaldı?’diye sorarım... Hem de üç kere üst üste sorarım...

Ekrem İmamoğlu karşıma çıktığında... ’Aman da Ekrem Beyciğim... Yaman da Ekrem Beyciğim... Bir güneş gibi doğdunuz İstanbul’umuzun üstünüze... Güneşte leke var, sizde yok’ falan diye goygoy yapmam.

‘Ekrem Bey! Oyların tamamının yeniden sayılmasına niye karşı çıktınız’ diye sorarım... Hem de üsteleyerek sorarım...

Ben soruyu sorarım... Cevap veren de verdiği cevaplarla... Ya perişan olur ya da büyük sükse yapar... Ya inişe geçer ya da yükselişe geçer... Ya bir yıldız gibi parlar ya da bir mum gibi söner...

Bu sonuçlardan hiçbiriyle zerre kadar ilgilenmem. Vallahi de ilgilenmem. Billahi de ilgilenmem.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ