​Gergerlioğlu: Hakkım olan emekli ikramiyemi vermediler, yani gasp ettiler, maksat zulüm olsun

Kanun Hükmünde Kararname ile doktorluk yaptığı hastaneden ihraç edilen eski MAZLUMDER Başkanı aktivist Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun bu kez de emeklilik ikramiyesine el konuldu.
Kocaeli Seka Devlet Hastanesi’nde uzman doktor olarak çalışırken geçen yıl, önce açığa alınan ardından ihraç edilen Gergerlioğlu, “OHAL komisyonu aldatmacasından da vazgeçerek ihraç edilmem sonrası sürem dolduğu için emekli oldum. Bu sefer de 25 yıl benden kesilenin teslimi anlamındaki hakkım olan emekli ikramiyemi vermediler, yani gasp ettiler. Benim gibi çok KHK’lıya yapıyorlar, maksat zulüm olsun.” dedi.
 
İdare mahkemelerinin genellikle açılan davalarda gasp edilen hakları iade ettiğini belirten Gergerlioğlu, konuya ilişkin açıklamasında şu bilgileri verdi: “Genellikle açılan davalar sonucu idare mahkemeleri gaspı iptal ediyor, ama ‘maksat uğraştırmak olsun, zulmedelim’ mantığı cari. İdare mahkemesine dava açtım. Biz hukuk olmasa da hukuk talep ederek hakkımızı istemeye devam edeceğiz. KHK’ları da iptal ettireceğiz, hiç umudumuzu kaybetmeyelim, zulüm baki değildir.”Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ