Genç AKP’liye ALO 170’te 6 binlik kıyak

AKP Kütahya İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Batur’un, Çalışma Bakanlığına bağlı ALO 170 hattında girdiği işe gitmeden 6 bin TL maaş aldığı öne sürüldü. Skandalı bir çağrı merkezi çalışanı ortaya çıkardı.


AKP Kütahya İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Batur’un, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı ALO 170 hattı çağrı merkezinde 4 ay önce mevzuat uzmanı olarak işe girdiği ve işe gitmeden 6 bin TL maaş aldığı iddia edildi.

Cumhuriyet’ten İlayda Kaya’nın haberine göre Batur ile aynı işyerinde çalışan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir çağrı uzmanı, “Esnek çalışma olarak düşünülebilir ancak aynı şirkette biz de çalışıyoruz. Hem işe gelmiyor hem diğer çalışanlardan fazla ücret alıyor. Bu kabul edilebilir değil” ifadelerini kullandı.


AKP’YE HİZMET EDİYOR, İŞE GELMİYOR

Ahmet Batur’un işe alındığını Ankara’daki arkadaşlarından öğrendiklerini kaydeden çağrı uzmanı, şunları söyledi: “Batur’un işe girişi 4 ay önce yapılmış. Biz işe başladığını da şirketin Ankara’daki çalışanlarından öğrendik. Kütahya’daki şirkette ise işe girdiğini sadece 1-2 birim yöneticisi biliyor. Kendisini kimse görmedi, işe gelmiyor ve maaş alıyor. Bu belki esnek çalışma olarak düşünülebilir ancak aynı şirkette biz de çalışıyoruz. Bazı pozisyondaki çalışanlar 2 hafta işe gelirken 1 hafta gelmiyor ya da mevzuat uzmanları belirli bir vardiya ile çalışıyorlar. Ama Batur hiç gelmiyor. AKP’ye hizmet ediyor diye işe girişi yapıldı ve maaş alıyor. Bu kabul edilebilir değil.”

ANKARA’DA 800 KİŞİ İŞE GİTMEDEN MAAŞ ALIYOR

Ankara’da 1500 kişinin çalıştığını bunlardan 600’ünün düzenli maaş aldığı yönünde bilgilerinin olduğunu söyleyen çağrı uzmanı, “Oradaki arkadaşlar 800 kişinin hiç işe gitmeden maaş aldığını ve çoğunun AKP’de görev yapan ya da AKP’nin üst düzey yöneticilerinin, bürokratlarının yakını olduğunu söylüyorlar. Birim yöneticisi her lokasyonda 1 tane varken Ankara’da bu konumda olarak danışmanlık yapan yaklaşık 200 kişi var ve bu birim yöneticilerinin maaşları 12-13 bin TL civarında. Geziyorlar ve maaşlarını kurum ödüyor. Kaç yere dilekçe yazdık ama sonuçsuz kaldı. Biz çalışanlar olarak haksızlık istemiyoruz. Muhalefet partileri bunları araştırarak üzerine gitmeli” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ