Gazeteci Demirağ’a evinin önünde hain saldırı

Yeniçağ yazarı gazeteci Yavuz Selim Demirağ, evinin önünde kimliği belirsiz kişilerin sopalı saldırısına uğradı. Başına aldığı darbelerle kanlar içinde kalan Demirağ GATA’ya kaldırıldı. Olaya gazeteci ve siyasiler büyük tepki gösterdi.

Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ, Türkiyem TV’de sunduğu Yeniçağ’da Meydan programının ardından program konuğu Murat Ağırel ile beraber evine döndü.

Ağırel’in ayrılmasının ardından kendisini takip ettiği öne sürülen 6-7 kişilik kimlikleri belirsiz kişilerin sopalı saldırısına uğradı. Başına aldığı darbelerle kanlar içinde kalan Demirağ GATA’ya kaldırıldı. Olaya gazeteci ve siyasiler büyük tepki gösterdi.

MURAT AĞIREL ANLATTI

Yavuz Selim Demirağ’ın sağlık durumu hakkında Murat Ağırel’den açıklama geldi. Yeniçağ’da yer alan habere göre Ağırel’in açıklaması şöyle oldu: ‘Bugün Türkiyem TV’de beraber program yaptık Yavuz Selim Demirağ ile birlikte. Program çıkışı evine bıraktım. Sahte plakalı siyah bir araç ile bizi takip etmişler .Sonrasında ben vedalaşıp ayrıldıktan 2-3 dakika sonra Yavuz ağabeye saldırmış alçaklar. Gata da yoğun bakımda.

Kendisini eve ben bırakmıştım. Benim arkamdan siyah bir araç durmuş ve Yavuz ağabeye saldırmışlar. Beni de takip etmişler. Daha sonra kızı, Yavuz ağabeyin saldırıya uğradığını öğrendim. Geri dönmemin doğru olmayacağını söylediler. Yavuz ağabeyin durumu iyiymiş.

MERAL AKŞENER’DEN TEPKİ

Saldırı’ya ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Yeniçağ Gazetesi yazarı değerli kardeşim Yavuz Selim Demirağ’a yapılan alçak saldırıyı kınıyorum. Kendisine acil şifalar diliyorum. Bu yapılan alçak saldırı basın özgürlüğüne ve fikir hürriyetimize yapılmıştır. Bunlar bizi yıldıramaz, yıldıramayacak!.” dedi.

YENİÇAĞ’DAN AÇIKLAMA

Saldırıya ilişkin açıklama yapan Yeniçağ gazetesi imtiyaz sahibi Ahmet Çelik, “Yeniçağ gazetesine yapılan alçak saldırılara bugün bir yenisi daha eklenmiştir.

Gazetemizin cesur, korkusuz ve mert kalemi Yavuz Selim Demirağ kardeşim, Türkiyem TV’de yapmış olduğu program sonrasında evine girdiği sırada alçak bir saldırıya maruz kalmıştır. Öncelikle Yavuz Selim Demirağ’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Sağlık durumunu yakından takip ediyoruz, inşallah eskisinden daha güçlü bir şekilde tekrar aramıza dönecek ve yazılarına kaldığı yerden devam edecek. Bu saldırıyı kabul edebilmemiz, sineye çekebilmemiz mümkün değildir. Demirağ’a yapılan saldırı Yeniçağ’a yapılmıştır.

Bu olayı gerçekleştirenleri ve onlara talimat verenlerden teker teker ortaya çıkaracağız.Bu alçak saldırıyı yapanlar, organize edenler bu işin hesabını verecekler.Yapılan bu alçaklığın en yakın takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ