Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul'a 7 Yıl Hapis İstemi

Adana'daki operasyonda, 24 vakıf görevlisiyle birlikte gözaltına alınan Furkan Vakfının kurucu başkanı Alparslan Kuytul'un 7 yıl hapsi isteniyor.
Adana'da yapılan operasyonda 24 vakıf görevlisiyle gözaltına alınarak emniyetteki sorgusu devam eden Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfının kurucu başkanı Alparslan Kuytul hakkında daha önce yürütülen soruşturmalar kapsamında "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla 7 yıl hapis cezası isteniyor.

7 YIL HAPİS CEZASI İSTENDİ

Cumhuriyet savcılığınca, ihbarlar doğrultusunda Kuytul hakkında daha önce "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlarından başlatılan soruşturmalar tamamlanıp 2 ayrı iddianame hazırlandı.


Adana 2. ve 22. Asliye Ceza Mahkemelerince kabul edilen iddianamelerde Kuytul için 7 yıl hapis cezası istendi.

CUMHURBAŞKANINA HAKARET İDDİASI

Adana 2. Asliye Ceza Mahkemesindeki iddianamede, Kuytul'un video paylaşım sitesinde 1 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanan konuşmasında Cumhurbaşkanına hakaret ettiği belirtildi.

Adana 22. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede ise Kuytul'un vakfa ait sosyal paylaşım sitelerine yüklenen video görüntülerinde, 15 Temmuz'u destekler mahiyette açıklamalar yaptığı iddia edildi.

Kuytul internette yayınlanan videolarda OHAl sürecinde yapılan hukuksuz uygulamaları eleştirmiş, 15 Temmuz ile ilgili kuşkularını dile getirmişti.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ