Fethullah Gülen Hocaefendi'den suikast açıklaması

Fethullah Gülen Hocaefendi Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’un Ankara’da suikastla öldürülmesi ile ilgili açıklama yaptı
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un süikaste kurban gitmesinin ardından Bazı havuz medyası sözcülerinin ve Sosyal medya trollerinin karalama kampanyasına Fethullah Gülen Hocaefendi tepki gösterdi, 

Hocaefendi'den suikast açıklaması

Hocaefendi, Alp Aslandoğan aracılığıyla Reuters ajansına yaptığı açıklamada kalleş saldırıyla Hizmet Hareketi'ni ilişkilendirme çabasını reddetti. Saldırıyı ‘kategorik olarak kınadığını belirtilen Hocaefendi, iddiaları ‘kötü güvenlik önlemlerini örtbas etme amaçlı gülünç bir çaba’ diye niteledi.


Fethullah Gülen Hocaefendi: Menfur terörist saldırıyı şiddetle lanetliyorum

Bu açıklamanın ardından Osman Şimşek twiter hesabından Fethullah Gülen Hocaefendi'nin açıklamasının hem Türkçe hem de ingilizce tam metnini yayınladı 

AÇIKLAMA METNİ

‘Fethullah Gülen Hocaefendinin Ankara’da Rus Büyükelçisine Yapılan Saldırı Münasebetiyle Mesajı  – 19 Aralık 2016’ başlığıyla yayınlanan açıklamanın tam metni, İngilizce ve Türkçe linkleri şöyle:
Ankara’da bir sanat galerisinde konuşma yapan Rus Büyükelçisi Andrei Karlov’u hedef alan menfur terörist saldırıyı şiddetle lanetliyorum.

Failleri kim ve gerekçesi ne olursa olsun hiç bir terörist eylem tecviz edilemez. Bütün
vatandaşlarımızın ve dünya kamuoyunun beklentisi bu saldırının arka planının aydınlatılması, saldırgana yardım eden, zemin hazırlayanların tespiti ve bir daha böyle bir saldırı olmaması için gereken her türlü tedbirin alınmasıdır.

Gerek ülke içinde gerek dışında birçok uzman, Türkiye’de 2014 yılından beri uygulanan siyasi cadı avı neticesinde birçok terörizm uzmanı polisin ilgisiz görevlere sürülmesi, görevden uzaklaştırılması ve hapsedilmesi neticesi oluşan güvenlik zafiyetine defaatle işaret ettiler.

Bir milleti temsil eden elçiye arkadan yapılan bu menfur saldırı on binlerce masum insanın hayatını kaybettiği ve milyonların mülteci durumuna düştüğü Suriye yangınına körükle gitmek hükmündedir.

Büyükelçi Karlov’un ailesine ve Rus halkına ve bas sağlığı diliyorum.

Cenab-ı Erhamurrahimin’den terörizm belasının köklerini kurutarak mübarek ülkemizi ve bütün dünyayı barış ve sükûnun her yerde soluklandığı günlere bir an önce ulaştırmasını niyaz ediyorum.

Umuyorum ki Rus ve Türk hükümetleri ve uluslararası camia bu menfur saldırıyı bir fırsata dönüştürür ve Suriye krizinin en kısa zamanda barışçı bir şekilde çözülebilmesi için çabalarını hızlandırırlar.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ