"FE.." iddiasıyla tutuklama yapan yargıçlardan itiraf: Talimat geldi tutukladık!

"FE.." iddiasıyla tutuklama yapan yargıçlar tutuklandı ve cezaevinde itiraf etti: Talimat geldi tutukladık...
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından geçen aylarda "FE.." iddiası ile yargı mensupları tutuklanmıştı.

Tutuklanan bu yargı üyeleri, daha önce hakim ve savcılar hakkında tutuklama kararlarına imza atan isimlerdi. Hakim savcılara tutuklama kararı verirken, kendilerini bu sefer cezaevinde buldular.

Tutuklanan yargı üyeleri, cezaevlerinde "hakim-savcıları neden tutukladınız" sorusuna da muhattap oldular. Bu soruya ise itiraf gibi yanıt verdiler.


Alınan bilgiye göre, geçtiğimiz aylarda tutuklanan yargıçlar görev yaptıkları dönemde gerçekleştirdikleri hakim-savcı tutuklamalarını şöyle anlattı:

"Başsavcı talimat verdi. Hepsini tutuklayın, delile dosyaya bakmayın dedi. Biz de yargıda bir FE.. oluşumuna inanıyorduk bu yüzden de denileni yaptık"

Kendilerinin daha önce FE.. iddiasıyla tutuklama yaptıkları ancak bu sefer ise kendilerinin FE..'den tutuklandığının hatırlatılması üzerine ise, konuşmalarına şöyle devam ettikleri belirtildi:

"Bizim FE.. ile alakamız yok. Ancak bizimle birlikte tutuklananların tamamı İmam Hatip Lisesi mezunları. Fakat bir yanlışlık olduğuna ya da bu işin İmam Hatip Mezunlarına da döndüğüne inanıyoruz. Durumu Reis'e ilettik. HSYK'dan bunun hesabını soracaktır."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ