Eski Adalet Bakanı Ergin: Yargı telefon talimatlarıyla hareket ediyor

Sadullah Ergin, bugünkü yargının talimatla hareket ettiğini kaydederek, “Almanya Başbakanı ya da Fransa Cumhurbaşkanı veya ABD’den yönetim arıyor, üç-beş gün sonra bu rica karşılanıyor. Yani yargı telefonla hareket eden bir aparata dönüşüyor” dedi.
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Sekreteri Sadullah Ergin, Karar TV’de gazeteciler Ali Bayramoğlu, Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un sorularını yanıtladı, hem geçmiş bakanlık dönemiyle ilgili hem de günümüz yargısıyla ilgili önemli mesajlar verdi.

Bakanlığı döneminde hakimlerle hiç teması olmadığını kaydeden Ergin, “Bugünkü yargıyı nasıl değerlendiriyorsunuz geçmişteki yargıyla kıyasladığınızda?” sorusuna, “Geçmişte yapılan yanlışların farklı versiyonları devam etti ve ediyor. Onun için diyorum biz bunun için yola çıkmamıştık diye. Benim görevde olduğum dönemde hakimlerle hiç temasımız olmamıştır. Ama son dönemde gördüğümüz manzara şu: Almanya Başbakanı ya da Fransa Cumhurbaşkanı veya Amerika’dan yönetim arıyor, üç gün-beş gün sonra bu rica karşılanıyor. Yani yargı telefonla hareket eden bir aparata dönüşüyor. Bugünkü görüntü bu” şeklinde cevap verdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ