Erzurum Belediye Başkanı'ndan küfür savunması: Ağır tahrik vardı

Erzurum Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, canlı yayında küfretmesine ilişkin İYİ Partili Melih Kırkpınar'ı suçlayarak, "Ağır tahrik vardı. Söylenen ifade muhatabıma yönelik değildir" savunmasını yaptı.

AKP'li Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Sekmen, İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar'a canlı yayında hakaret edip küfretmesine ilişkin, "Program konuğunun haksız ithamları ve ağır tahriki sebep olmuş olsa bile, söylenen ifade muhatabıma yönelik değildir" açıklamasında bulundu.

Mehmet Sekmen, dün Erzurum'un yerel televizyon kanalı ERK Haber'deki bir canlı yayında kendisini eleştiren İYİ Partili Kırkpınar'a, programa telefonla bağlanarak küfretmişti.


AKP'li Sekmen, sosyal medya hesabından bugün yaptığı açıklamada tavrını şu sözlerle savundu: "İnternet haber kanalındaki canlı yayın sırasında asla tasvip etmeyeceğim sözlerin ağzımdan çıkmasına program konuğunun haksız ithamları ve ağır tahriki sebep olmuş olsa bile, söylenen ifade muhatabıma yönelik değildir." 
 
"ARZUM, ŞEHRİMİZİ KİME EMANET ETTİKLERİNİ GÖRMELERİDİR"

İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar ise Mehmet Sekmen'in kendisine yönelik sözlerine, "İnsani ve siyasi vicdana sığmayan sözler sarf etmiştir. Kendisine yakışan üslup bu olsa gerek, bizim siyasi ve insani üslubumuzda bu kelimeler yoktur. Sevgili yurttaşlarımızdan arzum, şehrimizi kime emanet ettiklerini görmeleridir" karşılığını verdi. 

"BİZ KUSUR ARAYAN SİYASETİ REDDEDİYORUZ"

Kırkpınar, şunları söyledi:

"Siyaset, bizler için vatana ve vatandaşa hizmet etme aracıdır. Bu yola çıkarken söz verdiğimiz gibi halkın içinde olacak ve sıkılmadan, yorulmadan çalışmalara deva edeceğiz. Diğer siyasi partiler bizim düşmanımız değil, rakiplerimizdir. Onların kusurlarını aramak gibi bir amacımız olmadı, olamaz. Biz, kusur arayan siyaseti reddediyoruz. Muhalefetin görevi halka yapılmayan hizmetleri tespit etmek, bunu kamuoyuna ve yetkililere bildirmektedir. Bu minvalde sürekli esnaf ve ilçe gezileri yapıp yurttaşın sıkıntılarını dile getiriyoruz. Bunu yaparken kulaktan dolma veya yanlış bilgileri kullanmıyoruz. Bizzat halkın dilinden kendi rızalarıyla aldığımız kayıtlardır."

Melih Kırkpınar, dün Erzurum'un yerel televizyonu ERK Haber'e katıldı ve bölgedeki sorunlardan bahsetti. Programı izleyen Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Sekmen ise telefonla yayına bağlanarak İYİ Partili Kırkpınar'a hakaret etti.

Melih Kırkpınar'ın, "Sayın Sekmen, haddini bil önce, adam gibi konuş" şeklindeki uyarısından sonra Mehmet Sekmen, bu kez Kırkpınar’a "p.....k" diyerek küfür etti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ