Erdoğan’ın kararını eleştirdi, sonra Tweeti silip özür diledi!

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla kapatılmasını eleştirdiği Twitter paylaşımını silip özür diledi.
Yeni Şafak Gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Cumhurbaşkanı kararıyla kapatılmasına yönelik olarak, “Ülkenin medeniyet birikimini özümsemiş bir üniversitenin kapatılması vebaldir” tweetini silerek, “Önceki tweeti sildim. Silmek zorundaydım. Özür dilerim” ifadelerini kullandı. Kaplan daha sonra bu tweetini de sildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile İstanbul Şehir Üniversitesi’nin faaliyet izni kaldırıldı ve kapatıldı.

Şehir Üniversitesi ve Bilim Sanat Vakfı’na kayyum atandığında da sürece tepki gösteren isimlerden biri olan Yusuf Kaplan, üniversitenin kapatılması karşısında tepki gösterdi.


Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan Twitter’da şunları yazdı: “İstanbul Şehir Üniversitesi kapatılmış. Zaten çok berbat bir eğitim sistemi var ülkede. 40 yıllık bir birikimin siyasî mülahazalara kurban gitmesi kötü. Kurucularının siyasî konumu yanlış olabilir ama ülkenin medeniyet birikimini özümsemiş bir üniversitenin kapatılması vebaldir.”

Yusuf Kaplan kısa süre sonra, söz konusu paylaşımını silerek, “Özür dilerim” dedi.

Kaplan’ın özür mesajı şöyle:

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ