Erdoğan’dan Sezen Aksu yorumu: “Siz konuşun tabii; bana bırakmayın”

AKP kurmayları Sezen Aksu'ya gösterilen tepkiyi fazla buldu; Erdoğan, "Siz konuşun; bana bırakmayın" dedi. Erdoğan'ın tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş konusunda "Gündemi belirleme konusunda güzel ivme yakaladık" dediği belirtildi.


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen AKP MYK toplantısında, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş ve 2017’deki şarkısı nedeniyle hedef gösterilen sanatçı Sezen Aksu’ya gösterilen tepkiler de gündeme geldi.

Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine göre bazı kurmaylar Kabaş ile Aksu olayının aynı zamana denk geldiğini söyleyip Kabaş’a gereken tepkinin verildiğini ancak Aksu’ya gösterilen tepkinin fazla olduğunu dile getirdiler. “Sedef Kabaş ile ilgili gereken tepki her mecrada verilmeli. Ama Sezen Aksu farklı bir konu. Çözüm sürecinde destek vermiş, toplumda sevilen bir sanatçı” yorumu yapıldı.


Bazı kurmaylar, Aksu konusunda muhakkak bir açıklama yapılması gerekiyorsa bunu ağırlıklı olarak ilgili makamların ve kurmayların yapması gerektiğini savundular. Bir kurmayın da Sezen Aksu’nun tepki gösterilen şarkı sözlerinin 5 yıl önce yazıldığını hatırlatarak, şarkının sözlerinin anlamını anlattığı öğrenildi. Eleştiri ve yorumları dinleyen Erdoğan’ın “Siz konuşun tabii; bana bırakmayın” değerlendirmesini yaptığı ifade edildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ