Erdoğan, sarayda ağırladığı sanatçıları “Dalkavukluk” ile suçladı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Meydanı’nda düzenlenen Geleneksel Beyoğlu İftarı’nda Ekrem İmamoğlu’na destek veren sanatçılara yüklendi.


YSK’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali ve yenilenmesine ilişkin hukuksuz kararını savunan Erdoğan, “Bir ülkede seçim yapılıyorsa ve yenileniyorsa, orada demokrasi işliyor demektir” ifadelerini kullandı.

29 Ocak 2019’da sinema sanatçılarını Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ağırlayan Erdoğan, o gün kendisi ile sinema sektörüne ilişkin sorunları görüşmeye gelen sanatçıların Ekrem İmamoğlu’na destek vermesine tepki gösterdi.   

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sinema dünyası ile ilgili olarak bize kadar, kimse bir yasal düzenleme yapmadığı halde, bu yasal düzenlemeyi yapıp, ondan sonra bir taraftan bize teşekküre geleceksin, arkadan da bunlarla beraber şakşakçılık yapacaksınız. Bunu ne ile ifade edeceğiz, ne ile izah edeceğiz? Sanatçı, sanatıyla konuşur, dalkavukluk yapmaz” şeklinde konuştu.

“Kazanı kaynattılar, oyları çaldılar” iddiasında bulunan Erdoğan, “Milletimiz 23 Haziran’da gereken cevabı verecektir” diye konuştu. Erdoğan şöyle devam etti, “Sandıklardan oyları çalanlarla benim milletimin bir arada olacağına zerre kadar ihtimal vermiyorum.” dedi.

ERDOĞAN SLOGANLARDAN RAHATSIZ OLMUŞ: BUNLARIN HEPSİ KAYDA GİRİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, statlardaki “Her şey çok güzel olacak” sloganlarına ilişkin tehdit dolu açıklamalarda bulundu. “Ya bu statları biz yaptık, biz” diyen Erdoğan, “Bunlar yanlış yolda. Ama biz düzelteceğiz. Hepsi kayda giriyor” dedi.

Fenerbahçe Ülker Stadyumu’nda dün akşam saat 19.00’da başlayan Fenerbahçe-Akhisarspor maçı öncesi, tribünlerde ‘Her şey çok güzel olacak’ sloganı atılmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ