Erdoğan ‘gereğini yapacağız ‘demişti, Valilik yaptı: ‘Her şey çok güzel olacak’ artık yasak

Soma faciasının 5. yılında hayatını kaybedenleri anmak için Kadıköy’de toplana grubun taşıdığı ‘Her şey çok güzel olacak’yazılı pankart valilik talimatıyla kaldırtıldı.


Pankartı kaldıran polis valiliğin talimatı var artık bu slogan yasak dedi. Erdoğan da daha önce sloganla ilgili gereğini yapacağız demişti.

Üçüncü havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu ve Çağdaş Hukukçular Derneği’nin çağrısıyla toplanan kalabalık 5 yıl önce Soma’da meydana gelen maden faciasında yaşamını yitiren 301 işçi anmak için dün akşam Kadıköy Bahariye Caddesi’nde buluştu. Yürüyüş gerçekleştirmek isteyen grubu polis durdurdu. Grubu durduran polis, İstanbul Valiliği’nin kararıyla ‘Her şey çok güzel olacak’ pankartının yasaklandığını söyledi. Pankartı indirip yürüyüşe devam edebileceklerini söyleyen polis ile bazı eylemciler arasında pankart tartışması yaşandı. Eylemciler polise yazılı emir olup olmadığını sordular. Polis yazılı emir olmadığını valilikten talimat aldıklarını söyledi.


‘Her şey çok güzel olacak’ sloganı YSK’nın mazbatasını iptal ettiği Ekrem İmamoğlu’nu İstanbul seçimlerinde destekleyenlerin kullandığı bir slogan. Slogana ilk tepki de Cumhurbaşkanı Erdoğan vermişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 Mayıs’ta İstanbul Beyoğlu’nda katıldığı iftar programında yaptığı konuşmada, Fenerbahçe stadında bulunan “Her şey çok güzel olacak” pankartıyla ilgili olarak, “Ya bu statları biz yaptık, biz. Bunlar yanlış yolda. Ama biz düzelteceğiz. Hepsi kayda giriyor. Gereğini biz de yapacağız” demişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ