Emine Bulut'u öldüren kişiye övgü yağdırdı, CHP'li vekil suç duyurusunda bulundu

Kırıkkale'de eski eşi Emine Bulut'u öldüren Fedai Baran ile ilgili, "Aslan parçası" paylaşımı yapan dernek başkanı hakkında suç duyurusunda bulunuldu.


Boşanmış Mağdur Babalar Derneği Genel Başkanı Muhammet Özen, sosyal medya hesabından, yaptığı paylaşımda, "Aslan parçası meydanda karıyı boğazlamış. Yüreğim buz gibi oldu. Biz bu kadar kahraman olamadık" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, nefret dolu paylaşıma imza atan Özen hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.


İlgezdi, kadın cinayetini ve suçluyu öven paylaşımı yapan Özen ile ilgili, "Katile aslan parçası ve kahraman diyen, kadın cinayetlerini meşrulaştıran ve azmettiren bu kişinin bir an önce adalet karşında en ağır cezayı alması gerekiyor" dedi.İlgezdi, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:


"Boşanmış Mağdur Babalar Derneği Genel Başkanı Muhammet Özen Emine Bulut'u katleden eski eşini aslan parçası ve kahraman ilan ediyor ancak hala bir savcı bu şahıs hakkında bir işlem yapmıyor. Kadın cinayetlerine, cinayetleri azmettirenlere gereken cezayı vermeyenler, adaleti sağlamayan her kurum, herkes bu cinayetlerin sebebidir.

Bu şahıs 'Aslan parçası, meydanda karıyı boğazlamış. Yüreğim buz gibi oldu. Biz bu kahraman kadar olamadık. Benim yetişkin kızım anasının genç sevgilisinin yanında hangi babanın buna ciğeri dayanır diyen yok' ifadelerini açıkça yazabiliyor. Bu beyan açıkça cinayete azmettirmektir. Suçu övmekte ve suçluyu yüceltmektedir. Kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağım."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ