Ekrem İmamoğlu'dan Meral Akşener ve Pervin Buldan'lı 8 Mart mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kadın siyasetçilerin ve belediye başkanlarının kadınlar gününü kutladı.


İmamoğlu, Twitter’dan yazdığı kutlama mesajında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın adını da kullandı.

İmamoğlu mesajında "İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Sayın Pervin Buldan'ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım" dedi.

 
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da sosyal medya hesabından İmamoğlu'ya teşekkür etti.
 
Öte yandan İmamoğlu’nun paylaşımına HDP’li milletvekillerinin fezlekelerine ilişkin “elimi kaldıracağım, evet diyeceğim” diyen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’dan tepki geldi.

Ağıralioğlu, "Anneleri yıllardır evlâtsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum” dedi.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ